şükela:  tümü | bugün
 • kuran'i ana dilinde okuyup anlayanların ülkesi, dolayısıyla gerçek islamın yaşandığı ülke. sağolsunlar ateist olmamda katkıları çok büyük. 4 ay kaldım, bulunduğum her dakika mustafa kemal atatürk'e hayranligim, bağlılığım arttı.

  debe edit: (bkz: güvendik ilk-orta okulu yardım kampanyası)
 • çadır devleti. ayrıca işlediği son cinayetle yönetici kadrosunun kafasında beyin yerine bok taşıdığını düşünüyorum. madem adamı öldürmeye karar verdiniz sayın gerizekalılar diplomatik pasaportu niye karıştırıyorsunuz. binlerce farklı yoldan hiç şüphe çekmeden işleyebilecekleri cinayeti tam da suud kahpeliğine ve barbarlığına yakışır şekilde 15 kişi kasap gibi işlemiştir.

  işledikleri cinayet kusursuz veya dahiyane değildir. aksine bugün itibari ile cinayeti işleyen 15 eleman ve cemal kaşıkçı'nın konsolosluğa girişi ve çıkmayışı tespit edildi. geriye diplomatik ayrıcalığını barbarlık için kullanan bedevi devleti kaldı. bundan sonra sadece türkiye değil tüm dünyada bilinen bir vahşet var. babayı alırlar elini kolunu sallayarak bir yere girmeyi.

  edit:imla
 • dünyadaki bütün boktan işlerin ve oluşumların destekçisi olan kabile ülkesi.nerede bir selefi vahabi sapık gerici organizasyon varsa emin olun ucundan kıyısından bunlarla bir ilgisi vardır.
 • türkiye'ye açıkça düşmanlık gösteren ülke. istanbul konsolosluğunda kıtır kıtır adam kesmeleri ve bunu çok açıkça yapmaları biz sizi takmıyoruz, siz güçsüz,zayıf bir devletsiniz demenin arapçasıdır! bu olay doğrudan türkiye'nin itibarı ile ilgilidir. bu yapılan hadsizliğe en ağır şekilde tepki verilmesi lazım. o ülkenin konsolosluğunun kapatılması dahil! hatta tüm diplomatik ilişkiler sonlandırılmalıdır.
 • dünyanın en iğrenç ülkelerinden biridir. vatandaşlarının psikolojileri senelerdir süregelen bastırılmışlık yüzünden ciddi anlamda bozuk ülkedir. sadece ufacık bir google araştırmasının sonuçlarından örnek vermek gerekirse:

  https://www.hrw.org/…bia-domestic-worker-brutalized
  suudi çift, iş yükünden şikayet eden hizmetçinin vücuduna 23 tane çivi çakıyor.

  http://www.iweb.ph/…-ofw-forced-eat-sanitary-napkin
  suudi kadın filipinli hizmetçisini aylarca aç bırakıp, kullanılmış pedlerini yedirmeye kadar varan türlü işkenceler uyguluyor.

  www.dailymail.co.uk/news/article-1332279/sumiatis-injuries-shocking-photos-ındonesian-maid-abused-saudi-employers.html
  endonezyalı hizmetçinin dudakları kesiliyor, vücudu ütüyle yakılıyor.

  http://www.dailymail.co.uk/…ed-saudi-employers.html
  kahvesi yeterince hızlı gelmediği için hizmetçinin sırtını sıcak kahveyle yakan bir suudi.

  http://www.bbc.co.uk/…ews/world-asia-india-34483504
  kendisine işkence eden ve aç bırakıldığı evden kaçmaya çalışırken kılıçla kolu kesilen hintli hizmetçi.

  http://ceylon-ananda.com/…-in-saudi-arabia-returns/
  https://web.archive.org/…diarabia/article469256.ece
  http://www.emirates247.com/…ars-2016-05-03-1.629048
  https://web.archive.org/…diarabia/article469256.ece
  https://web.archive.org/…diarabia/article469256.ece
  tonla eve hapsedilen, parasız, aç ve susuz köle olarak kullanılan hizmetçi haberi.

  http://www.reuters.com/…flees-iduskcn0rh2a820150917
  2 tane nepalli hizmetçiye aylarca türlü tecavüz ve işkenceye maruz bırakan suudi diplomat. 20 tane arkadaşını da bu "eğlenceye" davet etmiş kendisi.

  şimdi, "e amerikada avrupada olmuyor mu?" diyecekler için geliyor, bu haberlerin hepsinin ortak noktası suçluların hiçbir ceza almamış olması. evet, hiçbiri bırakın ceza almayı, mahkemeye bile çıkmıyor. çünkü suudi arabistanda, suudilerin yaptıkları her şey mübah. kölelik gayet normal bir uygulama. kimseye vicdanlı davranmak gibi bir alışkanlıkları da yok.

  ne diyeyim, allah düşürmesin, oralara gidip çalışmak zorunda kalan zavallılara da yardımcı olsun. eminim çoğunluğu müslüman olan bu insanlar, türkiye gibi bir ülkeden oralara gidip gerçek dini yaşamak isteyen insanlar olduğunu duysalar kahırlarından ölürlerdi.

  ufak bir not: suudi arabistan 2016 yılında birleşmiş milletler tarafından insan hakları konseyine seçildi.

  edit: link düzeltildi.
 • mustafa kemal ataturk'un
  "ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz. " sozunun canli kaniti ulke, devlet.
 • kralları ölünce yine bayrak indirip yas ilan edip etmeyeceğimizi merak ettiğim ülke.

  (bkz: 23 ocak 2015 kral abdullah için yas ilan edilmesi)

  son cinayetiyle, esad'ı devireceğiz diye bunlarla işbirliği yapıp suriye'deki savaşın yıllarca uzamasına neden olanlar utansın.

  dünyanın en rezil rejimi.
 • yillardir gider gelirim isim icabi bu boktan ülkeye. dunya da kara afrika da dahil daha rezalet, daha kötü niyetli insanlarin yasadigi, hayatin daha ucuz oldugu baska memleket yoktur heralde!
  birakin islami falan bu ulkede biraz yasama firsati olan azicik mantikli bir insan ertesi gün tasini taragini toplayip dinden kacar !
  insan hakki yemek mi ? burada
  aclik, sefalet mi ? burada
  zenginlerin fakiri ezmesi mi ? burada
  kolelik ? burada
  hakkini kesinlikle arayamama ? burada
  insanliga nasip olabilecek butun kotu sifatlar burada !
  o inandiklari kitapta yasak olan ne varsa burada !
  uyusturucunun krali burada
  hintli, pakili koleler sokaklarda yalamalik olsun diye namaz kilarken , arap genclerin luks villalarinda ickili, kari-kizli partiler yaptigini gordu bu gozler !

  ulan ben bu ulke de namaz kilmiyorum diye kamyonun arkasina saklandim amk elinde sopayla dolasan mutavvaya yakalanmiyim diye.
  medine de arkadasla cok komik birseye kahkaha atarken bi adam tarafindan gulmemem icin uyarildim.
  sortla disarida gezemedim.
  baskili tisort giyiyorum diye igrenc pislik bir sakalli asalak ihtiyar tarafindan sözlü saldırıya ugradim.
  ne islami , ne ilimi , ne ozgurlugu amk !
  dunyanin heryeri bir renk olsa bu arabistan denen cehennem siyah olurdu be , hem de en koyu tonu amk !
  sonra araplari niye sevmiyosunuz derler !
  ne kadar arap sevicisi varsa...
 • bizim aktrollere göre esad diktatör aha bunların kralı da demokrat oluyor.

  ulan 5000 tane yüzünüz var hangisini sikeyim .

  edit: suud halkını öldürmüyormuş, bir suudi arap ulu orta kralı eleştirsin bakalım kellesini koparmıyorlar mı. hayır mezhepcisiniz arkadas sırf yemen halkını şii oldukları icin öldürmeleri de hoşunuza gidiyor. sam merkez de sunni de alevi de hristiyan da herhangi bir baskı olmadan yaşıyor. ee tabi cihat icin giden tunuslu vahsilere sorarsan esad halkına zulmediyor. esad'a mezhepci diyen pezevenklere sormak lazım şiileri öldüren suud icin ne düsünüyorsun, aslında beyin olsa cevap vereceklerde veremiyor siktiğimin müptezelleri.
 • ışid'den tek farkı devlet olarak tanınması olan insanlık tarihinin utancı oluşum