şükela:  tümü | bugün
 • kendi kendine vize almaya calisanlara kok sokturen, iceride arapca konusmazsaniz size yabaniymissiniz gibi bakan turk memurlarla muhatap olmanizi saglayan vize. maalesef. 6 sene once boyleydi en azindan.
 • "aile ziyareti hariç 35 yaş altı bayanlara hiçbir şekilde vize verilmemektedir." deniliyor, herhalde kadınlar için "son kullanma yaşı" gibi bir durum var.
  ama türkiye için böyle bir kısıtlama var, http://www.vistatourism.com/tr/ulkeler.asp?uid=129

  gelin görün ki, birleşik krallık vatandaşı kadınlara böyle bir uygulamaya dair bir iz, bir işaret göremedim büyükelçilik sayfalarında. http://www.mofa.gov.sa/…6200&intemplatekey=homepage

  kimse istemiyor lan türkiyeli kadını :/

  35 olayım da bi koşayım demiyorum ülkeye ama hakikaten neden 35?
 • 1 haziran 2011'den itibaren çipli pasaportu mecbur tutan vize. 2011 ocak ayından itibaren çipli pasaport sistemine geçilmeden bir ay önce eski pasaportunu 3 yıllığına uzatan biri olarak bugün mağdur oldum. iyi de eski pasaportların 2015'e kadar kullanabilirliği var. sen nasıl olur da bu pasaportu kabul etmezsin ey arabistan.**
 • http://www.hicrandergisi.com/…-kimlere-farzdir.html

  5. madde uyarınca anlaşılacağı üzere her müslümana farz kılınmamış olup, temin etmeyenleri ya da edemeyenleri de açıkça dinden çıkartanları gördüğümüz vizedir. bir bakıma cennet vizesi de diyebiliyoruz oluyor değil mi benjamin ?
 • hele bir de çalışma vizesi alıyorsanız işiniz iştir.
  içinde pasaport döküm yazısı, temiz kağıdı vs gibi standart evrakın yanısıra rektörlükten valiliğe* seksen türlü kurumunun onayı şartı ile diploma aslı ve çevirisi,
  ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu*,
  ankara uzmanlar tıp kurumundan kan yağları eliza testi vs. gibi testlerin bulunduğu sağlık raporu,
  ve tabi ki ebesinin nikahı
  gibi birtakım belgeleri hazırlamanız istenir.
 • bayanlara ailesiz vize vermeyen yer. tamam verme gitmek isteyen kim dicem ama cidden işim vardı benim ya
 • dünyanın en zor alınabilen vizelerinden birisi, belki de en zahmetlisi demek doğru olur. davetiyesi ayrı bir dert, vizenin basılması ayrı bir sıkıntı. aslında gerekli belgeleri kendilerine sunduktan sonra bir veya iki iş günü içerisinde vize basılmakta, fakat sıkıntı şuki belgelerinizde problem bulmak/yaratmak konusunda oldukça yetenekli memurlara sahiptir konsoloslukları.
 • almak için arabistandan gelecek bimmemne bakanlığı onaylı mektubun gelmesinin aylar sürdüğü vize. onay kağıdı geldikten sonra istanbul'da 3 gün içinde alınabilen vize aynı zamanda.

  iş vizesi istendiğinde pasaporta şunların basıldığı görülmüştür:
  1) çoğunluğu arapça olan vizenin kendisi,
  2) tamamı arapça olan minik bi pul,
  ve 3) türkçe olarak "hac için kullanılamaz" damgası.
 • eger aramco'dan davetiyeniz varsa 3 gunde alabileceginiz vizedir. 3 gune vizenin gitmesi, vizenin basilmasi ve vizenin tekrar size gelmesi dahildir.
 • arabistandaki bir şirketten, kendi şirketinizin arabistan ofisi veya iş toplantısı vs icin gideceginiz şirket, davetiye yazısı gerekmektedir. pasaportunuzda veya yurt dışında oturum/çalışma vizenizde mesleğiniz yaziyorsa, davetiye mektubunda da mesleğiniz aynı şekilde belirtilmiş olmalıdır. eğer farklılık olursa vizede sorun çıkıyor.
  neyse, belgeleriniz eksiksiz ise 1-3 gün içinde vizenizi alırsınız.