şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşımın söylediğine göre kadınlar tek görevleri kocalarına iyi bir eş olmak olduğu için günlerinin arta kalan zamanlarını alışveriş ve gezmeyle geçirdikleri. yemek yapmak, ev temizlemek, çocuk veya yaşlı bakmak gibi yükümlülükleri yok.
  • kendi ülkelerinde şeriat kurallarıyla zorluk içinde yaşadıklarını düşünmemize rağmen bir çoğu suudi arabistan da diil, gözde tatil yerlerinde, bikinileriyle birlikte, jet sosyeteyle içkilerini yudumlayarak günlerini geçirmektedirler.
    - ben gördüm, biliyorum.
  • suud hanedanina mensup bir dallamanin pardon lafimi geri aliyorum, bir asilzadenin esi, cariyesi, kapatmasi olarak yasayan kadinla fukara bir arap kadinin yasadigi hayat ayni olmasa gerek. altin cantli, tir uzunlugunda limolarda dolanan, o modacidan bu modaciya tasinan, evimi satsam bir yuzugunu alamayacagim kadinlarla, 10 yasindayken evlendirilmis ve 10 yasindaki kizlari da evlenme tehlikesi ile karsi karsiya olan kadinlar ne kadar farkli hayatlar yasiyorlardir kimbilir.
    ama her halukarda zor birseydir. kesin.
  • (bkz: 404 not found)

var mı ki?
  • (bkz: türkiye'de homoseksüel olmak)
    aynı yola çıkar...
  • tam anlamda kadın olmamak/olamamaktır.
  • yanına bir kadın daha bulduğu taktirde yaya olarak gün ışığı sokakları aydınlattığı sürece istediği hemen her yere gidebilir. üstelik bu iki kadın gezinti sırasında adli bir vakaya denk gelir de şahitlik etmek isterlerse "1" şahit olarak gördüklerini mahkemede anlatabilirler.
    efendim yörenin gerçekleridir bunlar, dünya döner zaman geçer, bin yıllar akar gider, insan ömrü için uzun olan bu süreler kültürlerin-medeniyetlerin değişmesi için çok da mühim olmayan sürelerdir, bu olup bitenler için insanları ya da oradaki toplulukları yargılayamayız, içlerinden adam gibi adam çıkıp da bunu değiştirmeye önayak olamamış diye onlara kızamayız. insanları yargılamamamız gereken bu durumda olayları mı yargılayacağız? tabii ki hayır.
    ama tüm bu anlayışımız öküzün harman olduğu topraklara özenenlere de anlayış göstereceğimiz anlamına gelmez...
  • sokaklardan soyutlandığı gibi ekranlardan da uzaklaştırılmak istenmekmiş..nasıl bir göz bürümesi nasıl tutkulu bir kadın düşmanlığıdır anlayabilmiş ve anlayabilecek değilim..yakın gelecekte kadın bir kız çocuğu doğurdu töbee bebek de olsa kadına bakmak günah diye öldürmeye başlayacaklarını düşünüyorum.. sonra birbirlerine girişirler erkek erkeğe, ortamda kadın kalmadığından soyları tükenir..belki de hiç fena olmaz (böyle haberler faşik ve ırkçı yapmakta beni)

http://www.kenthaber.com/…c8-80e4-02b61dcab3c3.aspx
  • mutfakta aşçı, sokakta hanımefendi mükemmel bir mümin, kapalı kapılar ardında tam biiir ... olmayı gerektirir.

anladınız siz onu.
  • (bkz: insan olamamak)

istisnalar kaideyi bozmaz.