şükela:  tümü | bugün
  • fahrenheit 9 11 filminde de karambolden olsa da gorulebilecek sahnelerdir.
  • 1995 yılında kanal d muhabirlerinden biri gizlice bunu kameraya alıp akşam haberlerinde yayınlamıştı ve her akşam tv'lerde sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamıştı. o dönemde çocuk olanlarda önemli bir travmaya sebep olmuştu. o dönemde bir sürü kamyon şoförümüzü idam etmişlerdi.

1995 yılı olduğunu çok iyi hatırlıyorum çünkü o sene ilk kez plastik toptan meşin futbol topuna terfi etmiştim ve bütün yaz meşin topla futbol oynamıştım. o sene bir de bütün yaz boyunca alpay-cansel aşkı gündemdeydi. yalnız cansel de bu ülkenin gördüğü en güzel kadınlardan biriydi.
  • 1995 yılında yayınlanan idam görüntüleri o dönem çocuk büyük hiç kimsede travmaya neden olmamıştı. nereden uyduruyorsunuz olum bunları? bilmesek o dönemleri yiyecez bizde.
    he la he, o kadar travmaya neden olmuştu ki, sokaklarda çırılçıplak koşup "yok mu beni idam eden" diyen insanlar mevcuttu!!

tanım: yaşım itibariyle çok rahat hatırladığım görüntüler. ayrıca sansürsüz yayınlanmamıştı. tam kafa kesilmesi esnasında ekranı belli ölçüde karartmışlardı.
  • halen devam eden idamların görüntüleridir.

bu suudi arabistan maşallah parası sayesinde hertürlü işten yırtıyor. 11 eylül oldu, teröristlerin neredeyse hepsi suudi arabistan kökenliydi, amerika gitti afganistana, ırağa saldırdı.

suudi arabistanda kadının insan mı olduğu tartışmaları yaşandı, kadınlara ehliyet bile verilmedi (evin büyük oğlu araba sürebiliyor bu arada oralarda. 11-12 yaşında şöförler görebilirsiniz) idam, kırbaçlama, recm desen gırla gidiyor. kölelik aynen var, köle işçiler kanlarının son damlasına kadar sömürülmeden ülkeden ayrılamıyor.

bu kadar insan hakları ihlaline, halkını ezmesine, terörü desteklemesine rağmen paranın gücü ile adamlar ayakta. bu açıdan bakınca bu da bir başarıdır.
  • 1995'te sıkça yayınlamasının sebebi, 28 şubat rejiminin toplumu yönlendirme, kontrollü gerilim yaratma, irtica tehdidiyle kamuoyunu dehşete düşürme* vs amaçlarla doğan holding medyası aracılığıyla kullandığı temalardan biri olmasıydı.

zaten refahyol hükümeti düşünce bir daha gündeme gelmedi.