• robotların maaşı yok, sigortası yok diyenlere ufak bir mesajdır. şimdi bunu vatandaş yaparlar. ileride vergiyi, zammı köklerler robotcağıza. kendi yedek parçasına bile %60 ötv öder durur devlet tamirhanelerinde.
  • kendi vatandaşlarının nereden baksan yarısını oluşturan kadınlara insan muamelesi yapmaktan imtina eden bir ülkenin bir kadın gibi konumlandırılmış bir robota nasıl bir muamele edeceğini merak ediyorum.
  • hong kong’lu geliştirici hanson robotics tarafından üretilen insansı robot sofia'ya vatandaşlık vererek, dünyada bir robota vatandaşlık veren ilk ülke oldular.
    veliaht prens muhammed bin salman'ın, ülkenin batısında hayata geçirmeyi planladığı robotlu-mobotlu epey fütüristik, neom adında bir projesi var.
    artık orada ne amaçla kullanırlar bu robotları bilmiyorum ama iyi para akıtacakları yeni bir şey buldukları aşikâr.

http://turkish.aawsat.com/…slik-veren-ilk-ulke-oldu
  • bae yapay zeka bakanlığı kuruyor, suudiler robotları vatandaşları yapıyor. araplar petrolün bir gün biteceğini fark etmişler sanırım sonunda, geleceğe yön verecek teknolojilere yatırım yapmaya başladılar. bakalım hiç bir haltı başaramayan araplar teknolojiye bodoslama girip başarılı olabilecekler mi? bence bir bok yapamazlar ancak hali hazırda şirketleri satın alarak bir şeyler yapıyoruz derler.
  • 3 tane din kardeşi suriyeli mülteciyi bile kabul etmeyen, fakat gavurların ürettiği bir cansıza (hatta daha ileri gidiyorum bunların kafasına göre puta) vatandaşlık veren riyakarlıkla ün yapmış ülkenin davranışı.
  • (bkz: ahahah)

bunlar da ılımlılaşınca sapıtıyorlar, durduramıyoruz.
  • robot için üzücü haber, seyahat etmek istese sıkıntı çıkar, haberi olsun.
  • sofia binti robot'un acilen kapanması gerekir. zinaya teşvik ediyor diye recm edilebilir mazallah.
  • kendi ülkesindeki kadınlara insani muamele etmezken tutup sırf adı kadın ismi olan bir robota vatandaşlık veren bir ülke.arge de dişi robotu ne için geliştirecekleri meçhul.
hesabın var mı? giriş yap