şükela:  tümü | bugün
  • sofia'yı tamir ederken bozan olursa cinayetle yargılancak.

hadi sofia kelimei şahadet getir yoksa fişini çekerler
  • şimdi sözlükte inanılmaz dalga geçilecek bir şey yazacağım, lütfen götünüzle gülerken ciddiyet seviyemin yeterli ölçüde olduğunu göz önünde bulundurun.

böyle haberler aslında komik gibi görünüyor, para harcayacak saçma sapan şeyler buldukları aşikar, örneğin altın kaplama spor arabalar, çirkin varaklı mobilyalar, düğünde dağıtmak üzere binlerce iphone. ama meselemiz bu değil, parayı bazen doğru yerlere harcıyorlar bu da bunlardan biri, evet belki bu teknolojiyi kendileri üretmediler ama bu işi ciddiye aldıklarının göstergesi olarak robota vatandaşlık bile vermişler ki bence bu çok önemli. geçenlerde bae kendine bir hedef koydu ve 2030 yılına kadar tüm evlerin 3d printer ile yapılması için uğraşıyorlar. http://www.dubaifuture.gov.ae/…d-printing-strategy/

eğer başarılı olurlarsa dünyanın en yüksek binasını parasını verip yaptıranlar gelecekte bütün dünyaya 3d print evler yapan firmalara sahip olacaklar.

ee bunda dalga geçilecek ne var diyorsunuz, kabul ediyorum şu ana kadar bir şey yok, bundan sonra başlıyor, götünüzle gülün lütfen.

bence bu islam rönesansı'nın ayak sesleri, bu gidişle ortadoğu 200-300 yıl sonra tam anlamıyla muasır seviyeye ulaşacak. yahu inşaatla, satın alınan şeylerle rönesans mı olur demeyin. mesele halkın dünyaya bakışını değiştirebilecek şeyler yapabilmektir. dubai o topraklardaki belki de en özgür bölgedir. hatırlarsanız rönesans kilisenin, kralların ve züppelerin parasıyla hayat bulmuştu, mimari algının değişmesi rönesans'ın etkilerinden biridir. haçlı seferinde yenilen hristiyan toplum kökten dinci anlayışı terk etmeye başlamıştı, bugün ortadoğu yeni model bir haçlı seferinin yenilgisini tadıyor, bu kesinlikle o coğrafyayı etkileyecek. zamanında osmanlı avrupa'ya açılmış/açılıyor durumdayken, leonardo da vinci galata köprüsü tasarımını osmanlı'ya yollarken rönesans'ı kaçırmıştık, coğrafi keşifleri de keza. bu seferkini kaçırmayalım istiyorum. (fatih sultan mehmet bence rönesans ruhunu yakalamıştı ama halka ulaştırmaya ömrü yetmedi. ruhu şad olsun.)

tamam tamam haklısınız, sadece uyduruk birkaç tahminde bulundum. tamamen geçersiz şeyler, ama bunu içimde hissediyorum, hiçbir toplumun sonsuz karanlıkta yaşayamayacağını düşünüyorum, aynı zamanda aydınlıkta da. bir yer çökerken bir yer yükselecek, bunun kaçışı yok.
  • kadınlardan daha fazla vatandaş sayılır önümüzdeki yıl atın fava.
  • suudi arabistanın kuracağı söylenen ve 900 milyar dolar olması beklenen yatırım fonudur.
  • halkina mesaj verme maksatlidir.
    (bkz: bu robot gibi uslu durun lan amıklar)
  • kendi ülkesindeki kadınlara insani muamele etmezken tutup sırf adı kadın ismi olan bir robota vatandaşlık veren bir ülke.arge de dişi robotu ne için geliştirecekleri meçhul.
  • 3 tane din kardeşi suriyeli mülteciyi bile kabul etmeyen, fakat gavurların ürettiği bir cansıza (hatta daha ileri gidiyorum bunların kafasına göre puta) vatandaşlık veren riyakarlıkla ün yapmış ülkenin davranışı.