şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu açıklaması.

  --- spoiler ---

  dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu, suudi arabistan'ın türkiye'deki üslerde keşif çalışması yaptığını belirterek, suudi uçaklarının incirlik’e geleceğini açıkladı. “türkiye ve suudi arabistan’la suriye’de kara operasyonuna girebiliriz” diyen çavuşoğlu, “kaç uçak gelecek sayısı belli değil” diye konuştu.

  ...

  suudi arabistan ile askeri ve savunma sanayi alanında çok ciddi işbirliğimiz var. suriye’de aynı düşünüyoruz. suudi arabistan’ın teklif ettiği teröre karşı koalisyonun, teröre karşı askeri birliğin güç oluşturma inisiyatifine destek verdik. bunun içinde istihbarat olacak, asker olacak, diğer unsurlar olacak. eğer uygulanabilirse faydalı olabileceğini düşünüyoruz ve destek verdik. katar’la da ilişkilerimiz bu seviyede. birleşik arap emirlikleri ile mısır’dan dolayı ilişkilerimizde bir soğuma olmuştu. şimdi ilişkilerimizi iyiye getirmek konusunda karşılıklı adımlarımız devam ediyor. resmi davet de geldi. abu dabi’ye gideceğim.

  körfez ülkeleriyle işbirliğimizi iyi tutmamız bölgenin faydasına. bu işbirliği, bölgenin güvenliği ve istikrarı için önemli. suriye, deaş ile mücadele konusunda türkiye ve suudi arabistan başından beri kara operasyonundan yana. tüm koalisyon toplantılarında biz “deaş ile mücadele edeceksek böyle kapsamlı bir strateji, sonuç odaklı strateji olması lazım” diyoruz. kara operasyonu da olması lazım. “türkiye ve suudi arabistan biz hepimiz kara operasyonuna girebiliriz” dedik.

  ...

  [http://t24.com.tr/…-operasyonuna-girebiliriz,327999 http://t24.com.tr/…-operasyonuna-girebiliriz,327999]
  --- spoiler ---
 • terör için bence suriye ile birleşip suudilere girmemizin gerekli olacağı durum.
 • (bkz: hadi inşallah)

  umarım girerler de rusya bunları bir güzel tokatlar. boşa verilmiş şehitler, savaşa ayrılan bütçeyle kötü giden ekonominin çökmesi, yabancı yatırımcının kaçması, turizmin bitmesi. bu millet bunu hak ediyor hacı. işte beklediğimiz büyük felaket sonunda geliyor çok şükür.

  mezhepçilik uğruna adamlar ülkeyi savaşa sokuyor. şaka gibi amk, araplar için başka araplarla savaşa girmek.. hem de karşında rusya ve iran varken. ülkeyi yönetenler de onlara oy verenler de kafayı yemiş! genel kurmay başkanının suudi kralının yanında el pençe oturmasından belliydi zaten. yazık amk. tsk'nın düştüğü hallere bak. dünyanın en aşağılık ülkesiyle beraber savaşa girmek... hadi bakalım bekliyoruz.
 • araplara güvenip savaşa girenin aklından şüphe ederim. ıki gün sonra kaçıp giderler siz sik gibi ortada kalırsınız söyleyim.
 • gidin baba, çoluk çocuk eli silah tutacak yaşa gelen yakınlarınızı da alın gidin, sikimde mi? değil. ben mi çıkarttım daeşi? kim çıkardıysa siktirsin o gitsin...
 • tamam girin girmeye de dikkat edin suudiler sizi top atışıyla vurmasın. yok ciddi söylüyorum. suudilerin hengi işi düzgün ki bu işi düzgün yapsınlar. adamlar şii terörist vuracam diye türk silahlı kuvvetlerini vururlar.

  aman dikkat.
  benden uyarması.