şükela:  tümü | bugün
 • bu firma muhteşem şaraplar üretiyor. sadece şarap değil zeytinyağı konusunda da başarılılar.
 • bocuse d'or gibi belki de dunyanin en onemli gastronomi yarismasinin bunyesinde yapildigi yine dunyanin en onemli yeme icme ve agirlama fuarlarindan olan sirha'nin istanbul ayagina katilan ve akp'nin muthis "butun kotuluklerin anasi alkol" politikasi neticesinde siyah perdeler ardinda ayipli urun gibi turkiye saraplarini temsil etmeye calisan sarap markasi. gercekten de sahiplerini tebrik etmek, desteklemek lazim bu kadar sacmalikla ugrasip hala direndikleri icin.

  http://www.radikal.com.tr/…_ayipli_bir_urun-1241364

  http://www.suvla.com/turkish/hometr.html
 • geçen sene 16 liraya alıp "16 lira için çok güzel şarap" demiştim. şimdi baktım 40 lira olmuş. aynı şeyi soyleyemiyorum artık. 25 liralık doluca kav kadar iyi olmadığından ölü tercih durumuna düşmüştür.
 • az önce akşam yemeğinde 2013 rose şarabını açtık. bardaklara doldurtuktan sonra yükselen ağır lağım kokusu yüzünden bütün şarabı dökmek zorunda kaldık. fabrikada suya bir şey karışmış olabilir, almayı düşünenleri uyarırım.
 • suvla kirte 2012 diye bir şey aldık. ispirtodan hallice. içmeden önce yoğun bir alkol kokusu geliyor. bi bakalım kaçmış bunun alkolü dedik. %14.5. diğer şaraplardandaha yüksek. aroması tadı eh idare eder. ama 40 tl ye kesinlikle değmez.
 • yukarıdaki fena yorumlar konusunda üzgün olduğumu belirterek, genele vurarak epey bir şaraplarını alıp içtiğimi ve memnun kaldığımı söylemek durumundayım. bir şeyler yapmaya çalıştıkları belli. şarap işi uzun iş, zor iş. azim konusunda sınıfı geçerler.

  bu markanın bazı beyazları ve rozelerinden naçizane oldukça iyi bulduklarım oldu. kırmızıları biraz fazla yaban, inceliksiz geldiyse de biraz daha özenle oturabilecek, düzgün kalitede şaraplardı.

  türk şarapçılığına katkı verebilecek bir yerde mukim bu firma iyi işler yapabilir. ancak bu fiyatlar, piyasa ve vergilerle zor durumdalar sanki. yalnız migros'a yaptıkları ucuz şaraplarda bu işin fiyat/performans kısmından sınıfta kaldılar. zor iş.

  benzer ancak köklü bir firma olan melen kısıtlı ürün gamıyla, özellikle de türkiye'de zor olan kırmızı şarapta bu işi daha iyi kotarabildi. uzun zamandır migros'a şarap verirdi ve düşük fiyat gamına da girerek harika bir iş yaptı. şarapta tevelüttün önemini hatırlattı. yine de suvla'ya biraz daha kredi.
 • beyaz sofra şarabı (suvla kabatepe) lezzetli bir şarap. 2013 kupajı 2014'ten daha iyiydi (sanırım yapıncak gitmemiş). özellikle yolunuz gökçeada'ya düşerse hemen her restoranda bulabilirsiniz. fabrika satış mağazası eceabat'ta opet'in arkasında. istanbul'da da perpa'da fabrika satış mağazası fiyatlarına ürünlerini bulabilirsiniz. yok ben o kadar yol gidemem neyse farkı öderim derseniz cihangir'deki şarap mağazaları sizleri bekliyor.
 • kabatepe kırmızı şarabı çok iyidir. boğazı acıtmaz, akar gider, güzel tat bırakır. bu arada kabatepe'de ne savaşlar oldu be! anlatırdım da canım istemiyor.
 • 25 tl ye aldığım kabatepe müthiş bir şarap. alt tonu üst tonunu bilmem ama fiyat performans ürünü ötesi gerçekten iyi bir şarap..
 • sahibi microsoft'un eski ortadoğu ve afrika genel müdürü salim zafer ellialtı'dır. orta seviye şaraplarını ben de pek başarılı bulmuyorum, ama üst seviye grand reserve'lerde döktürüyorlar. onu da komik bir hikayeyle öğrendik. eceabat'ta çok şık bir fabrika satış mağazaları var, içinde de bir steak house var. bu tesisin varlığından haberim bile yoktu, bozcada'dan dönerken yolda tabelasını görünce giriverdik. işte tadıma açık şarapları deniyoruz, ama hakikaten hepsi birbirinden kötü. kirte deniyorum bir ümitle, doluca alçıtepe kirte'nin yanından geçemez. sonra gözüme grand reserve'ler ilişti, çok da olumlu bir yanıt beklemeden, bunlardan denemek mümkün mü diye sordum. dediler ki, normalde mümkün değil, ama bugün patron öğle yemeğine geldi, bir şişe açtı, bir kadeh içti bıraktı, isterseniz ondan deneyin. dedim deneyelim. böylece suvla grand reserve cabernet sauvignon 2011 denemiş olduk ve hayran kaldık. gerçekten dünya standartında bir şaraptı. zaten awc'de altın madalya kazanmış. sonra da şişe şişe almak suretiyle. bütçemizi göçerttik, neyse ki tatilden dönüş yolundaydık. demem o ki, şarap üreticilerinin grand reserve şaraplarını tadıma açmalarında nice hikmetler saklıdır.*