• tükenmeyen umutlar gibidir. zamanı gelince tüm hayaller gerçekleşecek diye umut ederken aslında o zaman geldiğinde hayal kırıklığına uğradığınızı anadığınız an hayallerinizin suya düştüğünü görebilirsiniz. insan bu hayalleri barındırdıkça yaşayabilir yalnız bunları bir hiç uğruna kendi içindeki bir çocuğu besler gibi beslemesi ve onu büyütmesiyle birlikte bağlanması beraberinde gelir. aynı zamanda bu çocuğun olmadığını anladığı an aslında içinde bir burukluk olur. kendi halinde içine kapanır, hayata küser.

    en güzeli aşktır;
    herkesin hayalinde başkasına bir ütopya gibi gelen aşk vardır. kaldı ki kendisi için aslında her an gerçekleşebilecek bir hayal gibi gelir. yaşayanlar olduğu gibi bunu yaşayamayanlar ya da yaşayıp onu kaybettiğinde hayatımda onunla geçirdiğim dakikalar sadece bir hayaldi ya da bir hayali yaşadım der. bu insan için aslında hep düşündüğü o güzel hayatı yakalamışlığın verdiği güzel mutlulukla birlikte gelen üzüntüdür. ayrılık, aşkın suya düşmesidir ama hiçbir zaman unutulmadığı için insanın hayatında batmaya yüz tutmuş ama batmayan bir hayaldir.

    tadı damağında kalan ve insanın hayatında tatmadığı bir zevki veren herşey aslında onun için suya düşen fakat batmayan hayallerdir. keniniz dahi o suyun içinde olsanız da batmadığını bilirsiniz.
  • mantar denir bunlara. şarap mantarı. mantardan hayal kurarsan suya düşmese de bir halt olmaz ama suya düşerse de batmaz tabii, eşyanın tabiatı.