şükela:  tümü | bugün
  • ekmek bir saatte bayatliyorsa bugday neden tarlada bayatlamiyor diyerek artiriyorum.
  • akvaryumda duran suyun yosunlanması buna örnek gösterilebilir.

bundan 1 yıl önce gittiğimiz köy evinde başımıza bununla alakalı bir olay geldi.
    5 lt'lik erikli su içi yeşillenmiş şekilde duruyordu.
    yaklaşık 4 yıldır bekliyormuş.

eğer yanlışım varsa beni de yeşillendirin. biz de bilgi almış oluruz.
  • bu mantığa göre peki nefesin kokuyorsa, neden atmosfer bayatlamıyor diyerek bu önermeyi havalara uçurmak istiyorum.
  • okyanuslarda yosunlar var. bildigimiz gibi yosunlar fotosentez yapar. bu da suya oksijen verir. boylece okyanus sulari bayatlamaz.
    oysa damacanadaki suda oksijen yoktur. bu yuzden son kullanma tarihi vardir. fakat bazen su bayatlamayi gururuna yediremez. bu yuzden kendi yosununu uretir ve daima genc kalmanin yolunu bulur. ne demisler "su akar yolunu bulur"
    soru basliga en uzun cevap entrymi de girmis bulundum.
  • olması doğru değil mi, plastiktedeki maddeler zamanla suya nüfuz ederek insan sağlığını etkiliyor.

(bkz: düşünülmeden açılan başlıklar)
  • yani bu iğrenç sözlüğe bu değerli veriyi girmek istemezdim ama suyu plastikte saklarsan ve bu süre yeterince uzun olursa, işte şimdi kaynak göstermeye üşendiğim bir reaksyon sonucu plastikten suya karışan bir madde, bu suyu tüketen memeliler için döl kırıma sebep oluyor. erkek üreme yeteneklerini kaybediyor. beleş operasyon, overdose yaparsan pipin düşüyo.