• (bkz: çok komikmiş suzan kardeş)

not: üzgünüm ama bunu yazmasam çatlardım.
  • gayet kötü bir ses tonu olmasına rağmen makyözlük yaparken tanıdığı ünlüler sayesinde albüm çıkarmış insan. bir de albümlerinde yine başka başka sanatçıların seslerinden faydalanıyor. ilginç yani. kendisine ait bir şarkısı var mı bilmem ama varsa şaşırırım. böyle kolaycı bir insandan beklemem bunu.
  • iyi bir kadındır, enerjisi süperdir, mükemmel bir makyözdür ama vasat bir şarkıcıdır. neden bu kadar gözümüze sokulmaya çalışılıyor anlamıyorum. kırıcı olmak istemiyorum ama baya annem evde patates soyarken nasıl şarkı söylüyorsa öyle özensiz, öyle düz, öyle alelade söylüyor.
  • aşırı geyik bir "abla". kendisini çok seviyorum daim olsun, hep görelim ekranlarda.

bi' de "kızılyıldız takımını tutardık biz yugoslavya'dayken" dedi tüylerim nedense diken diken oldu. kızılyıldız lan.
  • ünlüler arasında bu kadar tutulduğuna göre muhtemelen sevilen bir insan kendisi, yıllardır makyajdır şudur budur derken çevre yapmış belli, allah gönlüne göre versin ama söylemeden edemeyeceğim şarkıcılığı felaket...görüyorum balkan türküleri söylüyor, daha doğrusu söylemeye çalışıyor ama olmuyor...bu alandaki boşluğu doldurduğu, ünlü arkadaşları da destek olduğu için başarılı imajı çiziyor ama objektif olmak gerekirse vasatın altında her anlamda...herkesin başarılı olduğu işi yapması gerektiğine de güzel bir örnek...yani insanın müziği hobi olarak yap bile diyesi gelmiyor üzgünüm...
  • makyöz mü şarkıcı mı oyuncu mu olduğu belli olmayan hanım. acaba hangisinde daha kötü diye düşündürür.
    ünlüler bu hanıma nedendir bilinmez bayılır. kendini beğenmiş tavırlarını hiç sevmiyorum ve kendisini görme oranımın düşmesini temenni ediyorum.
  • komedi dükkanı'nda sık sık sahneye çıkıp tolga çevik'in terini silerken birşeyler söyleyen kişi.
  • a dostlar bu güzel kadının bir kızıl goncayı öyle bir söyleyişi vardır ki nice profesyonellerin* dokunamadığı yürekleri titretir, üst üste birden fazla dinlenirse bünyeyi maymuna çevirir.
  • 6 şubat cuma günü mesai bitimine yakın bir mesai arkadaşım elinde 2 biletle odadan içeri daldı ve "sana 10 puanlık soru, suzan kardeş kimdir? söyle bakalım" dedi.
    "yok müdür tanımıyorum" dedim.
    "vay sen nasıl balkanlısın, nasıl trakyalısın, nasıl bilmezsin" dedi.
    dondum kaldım. neyse netten baktık hakkat balkan müzikleri söyleyen bir sanatçıymış.
    neyse 7 şubat akşamı aldık biletlerimizi gittik bkm'ye. aman yarebbim bir kalabalık kapı önü olmaz öyle şey.
    normalde bilmediğiniz bir yere gittiğinizde çevrenize bakarak mekanın veya orada bulunan kimselerin durumlarından tahminlerde bulunabilirsiniz az çok.
    ama bkm'nin kapısında 7'den 70'e değişken bir yaş ortalaması ve muazzam kibar amcalar, teyzeler var.
    derken girdik içeri bir görevli bize birer mendil verdi ihtiyacınız olacak diye...
    iyice meraklandık nasıl yani diyerekten...
    sonrasında yerimizi aldık ve sahne alınmasını beklemeye başladık. dekor muhteşem güzel adeta bir balkan havası var...
    sonra suzan ablamız bir çıktı ki aman aman... yok böyle güzel bir ses... orkestra tam bir balkan orkestrası...
    ilk şarkıdan sonra "ellerinizdeki mendillerle yetinmeyin çıkın aralarda oynayın rahat olun, bu akşam burada eğleneceğiz" gibisinden bir cümle ile kendimize geldik...
    orkestra çaldı biz oynadık, suzan ablamız da aralarda oynaya söyleye gezdi.
    serkan çağrı konuk sanatçı olarak çıktı bir "ederlezi" çaldı ki gittik uzaklara...
    sonra "kırmızı gülün alı var" türküsünü bir çaldı ki salon hep bir ağızdan şaşırmadan, aksamadan söyledi...
    gece bitsin istemedik resmen...
    kosova'dan doğruyol orkestrası da gelmiş konuk olarak onlarda çoşturdu.
    gece bittiğinde nasıl olmuş ta suzan kardeş'i gözden kaçırmışız, o güzelim sese daha önce denk gelmemişiz.
    her balkanlının, her trakyalının mutlaka alıp dinlemesi ve eşliğinde rakı tüketimi yapması gereken 2 albümü mevcut, alınız, dinleyiniz.

--
    ha birde not: 5 mayıs hıdrellez'de bkm'de çok süper bir konser planı varmış, kaçırmamak gerek.
    (trakya'nın susak aazli suserleri zirvesi'nin 2.sini yapmak için bir fırsattır bu.)
  • bu kadın, bir mirastır. bayağı kültür mirası. durup dururken, hiç hesapta yokken bize vurduğu bildirildiğinden beri, zenginlik nağme oldu yağdı tepemizden. maşallah.

http://www.youtube.com/…ungjy3srthe&feature=related
hesabın var mı? giriş yap