şükela:  tümü | bugün
 • the underland chronicles serisinin yazarı. ama ben okumadım etmedim o seriyi o nedenle üstünde durmaya da gerek yok, geçelim the hunger games serisine.

  the hunger games serisi 3 kitaptan oluşmakta;

  - the hunger games (serinin ilk kitabı - sürükleyici - arkası yarın misali pis bi yerde bitiyor )
  - catching fire ( serinin ikinci kitabı, ilkine nazaran biraz daha zayıf bulsam da yine de çok güzel ve okunası, kaçırılmaması gereken bir kitap. )
  - the victors ( ismi kesinleşmemiş olsa da serinin üçüncü kitabı. henüz çıkmadı ama bitse de gitsek dedirtiyo zira bu kadar kitap okumaya alışkın değil bu tembel bünye )

  edit : 24 ağustos 2010 tarihinde çıkacak olan serinin son kitabı için; mockingjay isminde karar kılınmış, hoş olmuş; cuk oturmuş.
 • stephenie meyer teyzemizin yaptığı gibi gereksiz ve uzun cümlelerle baygınlık geçirtmez.
 • fantastik macera türüne aşina bir şahıs olduğumdan kellay, kampanya dahilinde açlık oyunları serisine sahip olmak gibi bir hata yaptım.

  ilk kitabı bir şekilde bitirdim.

  üç ay sonra zar zor ikinci kitaba başlamak için kendimi motive ettim. ikinci sayfasında gözlerim kararmış.

  sıfır heyecan, sıfır kurgu, hep aynı cümleler, basit metaforlar, ilkokul seviyesi anlatım.

  suzan... bsg lütfen.
 • yeralti gunlukleri serisi'nin yazaridir.
  seri pegasus yayinlari ile turkceye cevrilmistir.
 • sevgi dolu bir yazardir efendim. baş karakterler için herzaman en önemli ve değerli şey sevgi merhamet ve fedakarliktir. insanlıktan hiçbir zaman umudunu yitirmez.
 • benim j.k. rowling'e en fazla yaklaşabilen yazar olarak gördüğüm insan belki anlatışı onun kadar hoş değil ama ikisinin kurduğu dünyalar da birbirinden değişik.lafı uzatmadan direk anlatır ancak bu bazı kesimler tarafından olumlu karşılanabilirken bazı kesimler tarafından olumsuz karşılanabiliyor.mesela benim tarafımdan da hiç hoş karşılanmadı bu.ne o öyle hemen oluveriyor her şey.her ne kadar sıkmamak için yaptığını düşünsem de elinde sıkabilecek bir konunun olmadığının da farkında değildi bence.
 • kurgu muhteşem. anlatım iyi ancak tad olarak amarükalı abilerimizin romantik komedi filmleri gibi bir süre sonra bayıyor.

  12.mıntıka'da ki açlığı, capitol'un zenginlerinin mıntıkanın yaşam şartlarından bir haber olduğunu, başkan snow'un piçliğini size cidden iyi yansıtıyor ama okurken hep böyle bir yanınız duygusuz olarak kalmaya devam ediyor.

  bir şeyler eksik ama ne?

  tabi ben neyden bahsediyorum?

  (bkz: açlık oyunları serisi)
 • türkiye'de de mağazaları bulunan colin's markasının sahibinin kızıdır kendisi.