• ülke ekonomisinin mihenk taşlarından biridir bu. dikkat etmeyenler, görmek istemeyenler yahut işlerine gelmeyenler anlamaz.

bu milletin başına önce tavuk döner diye bir şey çıkardılar, ne olduğunu biz bilmezdik, döner deyince bildiğin et döner gelirdi akla. şimdi ikisini de takan bir lokantaya girince "et döner" değil de sadece "döner" derseniz tavuk dönerden kesip veriyorlar.

sonra etsiz çiğköfte dürüm çıktı başa. öğrencisi, işçisi, esnafı çift lavaşa sarıp öğün etti kendine bu ucuz mezeyi.

şimdi ise bu. ne yağı var ne tuzu ne bir doygunluğu. tam yağlı peynirin kilosu 50 lirayla 70 lira arası gidip geliyor zincir marketlerde, kalıp peynire alarm takılıyor. insanlar da bunu peynir sanıp almaya başladı.

kim bu millete zulüm ediyorsa, bu milletin içindekiler dahil, allah fırsat vermesin, ibretlik hale getirsin.

diyeceklerim bu kadar.
  • bu peynir içimde ukde olarak kalmıştı küçükken. ev nüfusu epey kalabalık olunca daha ucuz olan düz beyaz peynir alınırdı, yemesi nispeten daha zor olanlarından. hep derdim, "ileride param olsun evime beyaz peynir sokmayacağım." artık çalışıyorum ve evime süzme peynir getirebiliyorum. bu hayalimi gerçekleştirdiğim için memnunum.
  • benim gibi taze peynir severler için süper şey, her çeşit sandviçin içine kanka olabilir nitelikte, hafif lezzetli
  • süzme peynirde 100 gr'da ortalama olarak 16 gr protein var. (markaya göre 15 ile 18 arası değişiyor) labne peynirde ise ortalama 5 gr protein var.

süzme beyaz peynir rocks!
  • var böyle bişii. sütaş'ın. yapım aşamasında sütü bişii yapmışlar o yüzden "süzme" olmuş. ben de süzme diyince suyu süzülmüş kaskatı bir peynir bekliyordum ama combur combur suyun içinde çıktı. daha çok taze peynir tadında gibi. rakı mesesi olarak kullanılası.
  • ısıyla süper reaksiyona giren bir peyaz peynir çeşidi. azıcık ısıyı gördüğü an krem peynir kıvamına gelmekte. özellikle peynirli domatesli tost ve peynirli yumurta yapımında kullanılır ise muhteşem sonuç vermekte
  • az çok yemekten anlayan, seven, gıdaya değer veren bir adam olarak geç tanıştığım için üzüldüğüm peynir bu. aradığım kıvam ve tadda oeynir yapmış elin oğlu ben ise anca ömrümün yarısında fark edebilmişim bunu. sağlık olsun, ay lav süzme peyniğ.
  • ambalajında sadece 'süzme' yazar. sen de yoğurt sanırsın, sonuç hüsran.
  • ''...üretiminde, süt önce ultrafiltrasyon tekniği kullanılarak yoğunlaştırılır. daha sonra otomatik makinelerde tek tek peynir ambalajlarına doldurulup maya eklenir. inkübatörde mayalanma süreci tamamlanan peynirin üzerine özel bir kağıt onun üzerine de tuz konulur. bu yöntemle tuzun peynire yavaş yavaş nüfuz etmesi sağlanır. son olarak folyo ve kapak ile kapatılan peynir, olgunlaşma sürecine bırakılır...''

sütaş süzme beyaz peynir, kapak üstü yazısından alıntıdır.

ing. ultra-filtered white cheese olan bu güzide peynir, zeytinin ve simidin, pek çok sandöviçin, kahvaltıların ve gece acıkmalarının can dostu olacak nitelikte, ağızlara keyif veren nitelikte olup, yapanların eline sağlıktır.
    25 kuruş da olsa indirimli fiyatıyla 3 liraya 250 gramlık ambalajda satılmakta olan peynirin, daha az tuzlu, hatta tuzsuzunu da bekliyoruz.
  • uretim surecini anlatan

"süt önce ultrafiltrasyon tekniği kullanılarak yoğunlaştırılır. daha sonra otomatik makinelerde tek tek peynir ambalajlarına doldurulup maya eklenir"

sozlerinden ben bu peynirin uretiminde sutun kesilmedigini, peyniralti suyunun ayrilmadigini anliyorum. suzme peynirin tadi hafif geliyorsa ya da tatsiz buluyorsaniz bundan olma ihtimali yuksek.gorunen o ki bu urunun gelistirilmesindeki amac ayni miktar sutten daha fazla peynir yapmak.
hesabın var mı? giriş yap