şükela:  tümü | bugün
 • suzukinin basarılı scooter'ı.650 cc motora ve cvt otomatik sanzımana sahip.gostergeleri dijital(fiat tipo gibi).238kg ve 15 lt benzin deposu var.7000 devirde 55 hp guc uretiyor
 • 150 ve 400 cc lik modelleri de olan güzel scooter
 • fiyat/performans yönünden ele alındığında en mantıklısı 400cc'lik modeli gibi gözükse de aldıktan sonra anlıyorsunuz ki, 200kg için o motor biraz yetersiz gibi. istediğiniz hıza kısa saniyelerde tırmanabiliyorsunuz fakat biraz daha seri olabilirdi. yine de alette inanılmaz bir tork var.
  gösterge panelinde "luxury urban commuter" yazıyor fakat orada bahsedilen urban, istanbul değilmiş onu anladım. herşeyden önce yere çok yakın. çukurda tümsekte altını vuruyor, bir kaldırıma çıkartmak eziyet oluyor. sonra aks aralığı, o küçük tekerlekler için fazla uzun (ön 14, arka 13 inç) bu nedenle virajlarda zorluyor. özellikle limit virajlarda "elveda" dedirtiyor. bununla birlikte istanbul trafiğinde zorlayabiliyor. uzunluğu ve açılı çatalı nedeniyle kıvraklığı düşük ve şehir içinde trafik saatlerinde aralardan derelerden kaçmaya izin vermiyor. trafikteki bu çaresizliği aşıp otobana çıkıyorsunuz, hafif yokuş aşağı kaptırıyorsunuz 150-160kmh gibi bir hıza çıkıyorsunuz. "oh be" derken ben çıkıyorum 1997 model fıstık yeşili opel corsa'mla size selektör yapıyorum, canınızı sıkıyorum. kısacası bu motor daha rahat şehirler için üretilmiş. trafikte kıvrak değil, otobanda hızlı değil, bozuk asfaltta iyi değil, virajlarda başarısız (bir scooter için başarılı).

  edit: büyük şehirde göreceli olarak kullanışsız olsa da özlediğim motosiklettir. taht gibi rahat olduğundan mı, yüksek torkundan mı, tek silindirin sesinden mi, hayatımın en güzel 4 senesini üzerinde geçirdiğimden mi bilmiyorum ama çok özledim.
  k7'ler de eski kasalara göre çok yakışıklı olmuş.
 • 900cc lik modeli de bu yıl piyasaya çıkacak olan motosiklet. gerçi suzuki burgman 900 motosikletten ziyade bir uzay gemisine benzemiş gerek şekli gerek gösterge paneli ile. bu modelde resmen sırt üstü yatarak kullanıyorsunuz aleti. manga çizgilerinden fırlamış gibi bir görüntüsü var.

  6 yıl sonra gelen edit: sözkonusu 900cc'lik strider isimli proje, konsept olmaktan öteye geçememiştir.
 • ülkemizde 5 versiyonu ile satılan araç. 15 hp'lik motora sahip uh 150 modeli, 2 m'lik boyu ile serinin en küçük versiyonu... an 400 modeli ve simsiyah gövdeye sahip an 400s modeli, 33 hp'lik motora sahip. bu modellerin boyu da 2,2 m. serinin üst versiyonunu oluşturan 650 serisi ise, an 650 ve an 650s olmak üzere iki versiyona sahip. bu modellerin gücü 55 hp. 650s modeli 650'den farklı olarak, abs'ye sahip. 650 serisi, boyları aynı olmasına rağmen, farklı tasarımıyla 400 serisinden ayrılıyor. burgman modellerinin hepsinde cvt otomatik şanzıman bulunmakla beraber, 650 serisinde bu şanzımanın 5 kademeli tiptronic versiyonu görev yapmakta. bu şanzımanın ayrıca economy ve power modları da bulunmakta... bununla beraber, 400 ve 650 serisi, gerek tasarımları, gerek kullanımları, koltuk formları vs. gereği bir scooterdan fazlasını da sunmakta...
 • 2005 öncesi an400 modellerinde immobiliser yoktur. an400'lerin 50litre bagajı iki kask artı ceket kilit alabilmektedir.
 • yeni burgman 400'de motor hacmi biraz büyüyerek tam 400 olmuş. ağırlığı 15 kilo artarak 200e dayanmış [199]. bagaj hacmi 62 litreye çıkmış. buna rağmen incelmiş gibi duruyor. daha şık. gösterge paneli ve farlar hoş olmuş.
 • 2007 versiyonu k7'nin türkiye'ye gelen ilk partisi tamamen sorunludur. suzuki saolsun biz türkleri kobay olarak kullanmaktadır. bir araba parasına satılan k7nin çıkan problemleri:

  * sürekli titreme
  * balatalardan yada motordan gelen yanık kokusu

  ha saolsunlar servise götürünce değiştiriyorlar bozuk parçaları ama insan sıfır motor alıyor hem de suzuki gibi ikiteker için öncü olan bir markadan daha ilk gazda moral bozuyor bu problemler. nasıl bir teste tabii tutmuşlar da türkiyeye göndermişler bu motorları hayret. aman diyeyim siz siz olun parayı bayılmadan önce bir test edin mutlaka.
 • telaffuzu konusunda sıkıntı yaşanan bir maxi scooter. yeri geldiğinde üç kişi binebilir üzerine ancak üç tane kaskı bulmak kolay olmayacağı, bulunsa bile üç kişi bir birine çok yakın oturacağı için kasklar çarpışık duracağı için önerilmez.
 • pazar günleri bagdat caddesinde yanyana parketmiş 14-15 tanesini görebileceğiniz scooter ötesi.