şükela:  tümü | bugün
  • alt sınıf cc’lerde suzuki geçte olsa bazı şeylerin farkına vardı. 125cc süper sport pazarında son senelerde büyük patlamalar yaşandı. honda cbr 125 sonrasında yamaha yzf r125 derken geçte olsa suzuki yeni modeliyle bizde bu pazardayız mesajını tüm dünyaya duyurdu.

    2017’de satışa sunulacağı belirtilen suzuki gsx r125 abs’nin suzuki gixxer modeline benzediğini de söyleyebiliriz. dohc motorlu, dört valfli ve de akıllı motor yönetim sistemine sahip sıvı soğutmalı olması sınıfında gsx r125 modelini ön plana taşıyan özelliklerinin başında yer alıyor.

    gsx r125 teknik özellikleri ; motorda led ışıklar, dijital led göstergede bulunuyor. aynı elektronik özellikleri daha öncesinde suzuki gixxer modelinde de görmüştük. 125cc sınıfında abs’li modelin çok tutulacağı ve de kazaların azalacağı düşünülüyor. sınıfının en hafif ağırlığa sahip motoru iddiasıyla tanıtılan modelin türkiye’de de 2017’de satışa sunulması bekleniyor.
  • motor hacimi 125 cc olmasına rağmen oldukça agresif bir görünüme sahip olan model. bu motosikletteki tasarım dili, moto gp edisyonu olan metalik triton mavisi ile buluştuğunda araç son derece eşsiz bir görünüm elde etmektedir. 134 kg ağırlığıyla keza 125 cc sınıfında en hafif araç olarak dikkat çekmektedir; lakin bu ağırlıkta olmasına rağmen motosikletteki dizaynın son hâli, araca koruma takozlarının takılmasına engel olmaktadır. bu durum gsx 250r'da da geçerlidir. ufak bir aksilikte dahi motor düştüğünde aracın üzerindeki grenajların zarar görmesiz kaçınılmazdır.