şükela:  tümü | bugün
  • suzuki'nin yakında satışa sunacağı 250 cc, 25 beygirlik, çift egsozlu naked motosikleti.

http://motosiklet.suzuki.com.tr/…reet-gw250-inazuma
  • 9845 tl'den satışa sunulmuş.
  • tasarım ağabeyi için (bkz: suzuki b king).
  • uu beybi 9800 için çok iyi bir motosiklet yakıtın da düşükse kaçarın yok benimsin..
  • piyasada benzeri hacimde fazla naked/street motosiklet olmadığından dolayı bir benzeri sym wolf250 10bin küsür liralara satılırken, 9800 lira ile naked severlere ilaç olacak motordur. hem de suzuki boru değil.
  • eylül ayı sonunda mototasa gelecegi aciklanmistir. ilk parti olarak türkiye'ye sadece 20 tane gelecektir. tek renk seçeneği ile (kırmızı) gelecek olan inazuma sadece mototaş'ta 5 adet olacak imis.
  • kartal altan motor'un bile henüz geliş tarihinden emin olamadığı, alınık, çift silindirlilerde uzun süredir beklediğimiz japon güzeli...
  • suzuki'nin adeta üzerinden reklam dersi verdiği motor olmuştur.
  • şu günlerde türkiye'de satışa sunulmuş ve ilk partisi satılmış suzuki nin yeni motorsikleti.beni tamamiyle cezbetmiştir, bir dahaki yaza kesinlikle bir tane alacağım.peki neden? neden beni cezbetti?

bir motora 10 bin lira vereceğim, ve bu 250 cc lik bir motorsiklet .tip desen çok çekici değil, ama benim gibi 11 12 ay her gün motorsiklete binen, kapalı garajı olmadığı için 2 tane motorsiklet alamayan(bir büyük, bir commutter) bir insan için mükemmel bir seçim.

cbf 150 lim var her gün biniyorum, haftasonu oluyor gezme moduna geçiyorum, bu motorla bu iş olmuyor. diyorum büyük bir tane alayım. ulan 20 lira para vereceksin, kapalı garajın yok, yağmur altında çamur altında bırakacaksın, motorun anasını belleyeceksin. buda olmuyor arkadaş, olmaz yani.

ee şu an 2. cbf 150 mi kullanıyorum. 2007 ve 2011 model peki neden bu motoru aldım ben? çünkü kurumsal bir marka altında satılan fiyat/performans açısından en iyi ve ucuz motordu. tabi böyle bir commutterden de performans beklemek yanlıştır. haa ebesinin amına kadar gititm. hiç durmadan 2 depo benzin harcadım 600 700 km yol yaptım hiç durmadan. allah razı olsun bizi yarı yolda bırakmadı da. düz yolda 100 110, bayır yukarı 80 90 olmuyor hacı. ha sahip olduğum 2 cbf 150 üzerinde 60 bin km yapmışlığım var 2007 den şu güne kadar.

şimdi ben öküzde değilim amcıkta değilim, gidip rr yavrusu alayım. yok cbr 250 imiş yok kawasaki ninja 250 imiş. bineceksem bu motorlara vereceğim 10 liranın üstüne çok değil 2 3 lira daha veriri 600 yada 1000 lik alırım.

ama bakıyorum inazumaya, tipi idare eder, çift silindir 25 beygir, son sürrati 150 ki bana 120 rahat rahat yetiyor.6 vites. çift egzos, sesi bile farklı. ve 10 lira. tabi suzuki kalitesinide unutmamak lazım. niye olmasın?

şimdi diyenler vardır eminim ulan buna bu parayı vereceğime, 600 lük alırım temiz ikinci el.birincisi motorda kazıklanma şansınız çok yüksektir. çok usta değilseniz ki motor ustalığından bahsediyorum, sakata gelebilirsiniz. ikincisi 600 lüğün yakıtını ben kaldıramam. dedim ya her gün biniyorum, hiç olmadı 60 70 100 km çeviriyor günde.birde 10 lira verip sıfır alıp, kazasız belasız kısmet olursa 10 sene kullanmak var.hadi 10 olmasında 5 olsun. cbf 150 ile 10 litre benzin ile 300 km yol yapıyorum ve rüzgar şartlarına göre 260km ye kadar düşebiliyor, motoru güçsüz. bu 25 beygir, at 6. vitese, sabitle 7 8 bin devire tuttur 120 yi git. cbf den bile az yakabilir. tabi sollama yapıcaksın asıl gaza zor hızlanır ama 155 falan yapıyor yeter.

(bkz: #28689590)
  • neredeyse sadece hyosung gt250 naked'dan ibaret bulunan "küçük hacimli, ekonomik, şekilli naked" sınıfını silkelemeye aday da 183 kilo ağırlık mı olur, aleti demirdöküm'e mi yaptırdınız bilader.