şükela:  tümü | bugün
  • suzuki sx4'ün upgrade edilmişi. 26 eylül'de türkiye'de satışa sunulacak.
    http://www.otokare.com/…oss-icin-geri-sayim-basladi

başlangıç fiyatı 51.600 tl olacakmış. 1.6 dizel en dolusu için biçilen fiyatsa 86.700 tl.
  • fiat'tan alınan 1.6 litrelik dizel motoru da kaputunun altında barındıracak bu alet. suzuki geçmişte de zaten fiat'tan almıştı swift ve sx-4'ün dizel motorlarını. geleneği devam ettirmek oldukça mantıklı. ancak arabanın önüne bakıyorum, sanki ikinci nesil fiat croma'yı yükseltmişler, alt taraflarını şişirmişler ve piyasaya sürmüşler gibi. ön far aynı sanki, ilginç.
  • arka tarafındaki farları ve çizgileri qashqai'ye benzettiğim araç.

qashqai - sx4 s-cross
  • kanal dnin yeni dizisi küçük ağada arza endam eden tatlı crossover. tatlı bir şey olmuş juke yerine tercih edilebilir gibi. göreceğiz.
  • kusura bakmasınlar da sx4 ün yanında hiç de güzel durmayan araç.
  • 0 km gl+ otomatik vitesli modelini geçen hafta teslim aldığım araç, tam test edeyim dedim, kaldırama vurdum taş gibi araba, banamısın demedi, arabanın yüksek olmasından mı yoksa sağlamlığında mı bilmem böyle bir çarpışma performansı beklemiyordum.
  • piyasada gözü kapalı alınabilecek, ilerde çocuğunuza devredeceğiniz sağlamlıkta araba..
  • peugeot 2008 ile karşılaştırılmayacak arabadır, aracı birkaç aydır kullanıyorum, hakkında diyebileceğim birkaç olumsuz şey var; camlar, sunroof ve dikiz aynaları düğmeyle değil araçtan çıktıktan sonra otomatik olarak kapansa çok iyi olurdu, birde seyir halindeyken çukurlara dikkat etmek gerekiyor, saydıklarımın dışında fiyat/performans olarak gayet başarılı bir araçtır.
  • kiralik olarak elimize gecen bu arac ile 2000 km yol yapildi.

memnun ayrildiysak da 1.6 dizel icin aklimiza takilan ve eksik gelenler sunlar oldu.

cruise control yok, olabilirdi.
    yagmur sensoru yok, bu da olabilirdi.
    idle-stop yok, dizel oldugu icin olmadigini dusunuyorum, ama olabilirdi gibime de gelmiyor degil.
    aydinlik bir gunde farlari actiginizda ic gostergeler hemen hemen okunmayacak derecede silik

bunlar opsiyonel ise tamam. sonucta kiralik aracta olmasini beklememek gerekir.

kisaca rakiplerine gore servis ve satis agin dusuk suzuki amca (osamu suzuki dinle beni), o nedenle her ek standart verilen zamazingo sana satis rakami olarak donecek.

bir de surucu tarafindaki kapi acildiginda orta direk dibinde esek kadar suzuki magyar arac ayrintilari tabelasi var, 14 inch ekran kadar. kaputun altina gizleyemedik mi?

(bkz: abartip isin bokunu cikarmak)
  • aile ortalamanız 1.70 gibiyse güzel araba.

boyum 1.87, arabayı test için gittiğimde koltuğu böyle zibidi gibi geri yatırmadan oturamadığımı fark ettim. kafam ön koltukta tavana vuruyordu. dik pozisyona yakın sürmeyi seven biriyseniz ve boyunuz uzun ise arabanın koltuğu yeteri kadar aşağı inmiyor.

arka koltuk ise 1.80 üzeri biri için hayaldir. şöyle diyim, diz mesafesi on numara ama başım sağa yatık şekilde oturabildim. uzun yolda çok kelle alır.

bunlara takılmazsak ama test verilerine göre az yakan, az kaçan altı yüksek, dizeli koklayan, otomatiği rahat olan donanım olarak gl+'ı yeterli olan bir araçtır.