şükela:  tümü | bugün
  • suzuki nin çıkarmış olduğu v-strom serisinin yeni üyesi.
    1000 lik yada 650 lik kullanmak için daha acemi olan ama v strom serisini görünce de "ulan ne güzel motor beee" diyen motosiklet kullanıcıları için süper bir seçenek.
    görelim bakalım suzuki neyler, neylerse güzel eyler.
  • 08-11-2016 bu gun eıcma fuarinda ıtalya'da tanitimi yapilmis olan yeni suzuki modeli. altin elbiseli adam facebook'tan naklen yayin ile aktardi halk lansmanini
  • simdi v-strom ailesi genellikle v motorlardan olusur. bu arkadasta ise (bkz: suzuki inazuma) dan tanidigimiz sirali iki silindirli motor kullaniliyor. dolayisiyla v degil. fiyati henuz aciklanmadi, fakat inazuma ile sv 650 arasinda olacagini tahmin ediyorum.

alip dag bayir gezesi geliyor insanin gorunce bu guzel aleti... ama bir yandan da insanin akli (bkz: suzuki sv 650) ' ye kaciyor.

ne yapacagimi bilemiyorum sozluk... arada kalmis olmak bu olsa gerek.
    yazan: 50cc scooter surucusu...

edit: sv650 aldim. iyiki de almisim.
    edit-2 : 5.740 euro italya fiyati sifir olarak 04/06/2018 itibariyle.
  • oncelikle bu euro 3 euro 4 muhabbetini kimileri 1 ocak 2017 kimileri 1 ocak 2018 diyorlar, eger ki 1 ocak 2017 isi dogru ise ve baska ithalat yapilamayacaksa 2017 de piyasada sadece suzuki 250 lik satilabilecek (2016 da ithat edilen elde kalan aletler haric)
    suzuki nin 2017 de satacagi 2 makinadan biri de bu alet v strom 250. digeri suzuki (bkz: gsx r 250)

tabi ki bundan cok daha yakisikli aletler var ancak vergi dilimi muhabbetinden 250 cc motor arayan benim gibiler icin v strom muhtesem bir alternatif olacak. doviz kurundan dolayi fiyati su an ki 250 likler kadar dusuk olmayacagini tahmin ediyorum ancak 19000 liranin altinda cikarsa cok satar. hele ki 17-18 gibi bir fiyati olursa muhtesem olur.
  • motobike istanbul 2017'nin yıldızı olduğunu düşündüğüm motosiklet.

dikkat çeken özelliklerine gelirsek:

• 250 cc (vergi dilimi düşük)
    • standart abs
    • full dijital ve fonksiyonel gösterge
    • ön far tasarımı (klasik yuvarlak farı beğenmeyenler olsa da bence gayet güzel olmuş)

her ne kadar fiyatı henüz açıklanmamış olsa da muhtemelen 25 bin tl'den düşük bir fiyata gelmeyeceği için tek handikapı fiyatı olacaktır. 20 bin tl bandında gelseydi muhtemelen çok satardı ancak 24-25 bin tl gibi fiyatlara ikinci elde o kadar güzel seçenekler var ki bu durum v-strom'un satışlarını baltalayacaktır.

nasıl göründüğünü merak ediyorsanız şunu izlemenizi öneririm: https://www.youtube.com/watch?v=zn-jpoeutiy
  • küçük cc hafif bir enduro daha güzel yapılmazdı ,eğer daha güzel yapılsaydı 650lik v-strom satışı düşerdi
  • kendisi türkiye'ye geldiği an bir adet edineceğim motordur.

suzuki türkiye ile iletişime geçtiğimde motorun, eylül ayı içerisinde giriş yapacağını ve fiyatının da o dönemde belli olacağını belirttiler..

beklemeye devam..

edit: ilk test vidyoları yavaştan düşmeye başladı..

v-strom 250
  • kasım içinde satışa sunulacak motosiklet modeli.
    honda'nin araziye göz kırpan 250 rally'si ve kawasaki'nin kol gibi bir fiyatla gelen 300-x'ine bakılırsa 250 cc yol endurosu sınıfındaki (mondial'i saymazsak) tek makina budur.
    tahminim, max. 24 bin tl bir fiyat etiketi ile piyasaya güzel bir giriş yapar, 2018'in r25'i olur.
  • fiyatı 28 den assa gelmeyecek. inanmayan vstrom 650 1000 in fiyatlarına baksın oranlasin

lansman fiyati açıklanmış 27450
  • lansman fiyatı sadece 25450tl olan, suzuki'nin mini vstromu.
    üstüne bir de çanta, elcik koruma, düzgün lastik masrafları eklenince 30 kağıda geliyor.

tişikkirlir siziki