şükela:  tümü | bugün
  • kırklarelinin meşhur peynircisi.. en bir peynir sevmeyen insana bile peynir yedirmişlikleri vardır öyle aşmıştırlar kendileri..
  • 3 kardesin isletmeciligini ustlendigi, kirklarelinin bi kac yerinde subesi olan peynircidir. haklarinda daha dise dokunur bisey yazabilmeyi isterdim cunku bunu hakediyorlar, lakin bilemiyorum daha fazla bisi. kardeslerin adlari, kac yildir bu isi yaptiklari, peynirlerini nerelere satiyorlar, istanbulda bi yerde bulabilir miyiz vs gibi. ukte de vermistim, doldurulmus, ama pek anlasilamamis ukte olayi sanirim.
    2 satirlik entryyi ben de yazdim goruldugu uzere..
  • şaban, ramazan, şakir isimli üç kardeş tarafından işletilen peynirci. bir çok çeşit peynir imal etmektedirler ancak benim favorim beyaz peynirleridir.
  • kırklareli'nin her şeyi gibi çok çok güzel olan, lezzetini şu ana kadar hiçbir peynirle kıyaslayamayacağım en nefis peynirini yapan kardeşler. süzülmüşün peynirini yemeyen peynir yedim demesin, kırklareli'ni üzmesin.
  • kırklareli'nin sembol isimlerinden, peynir deyince süzülmüş akla gelir. paçal peyniri denilen karışık peyniri keçi, koyun ve inek sütünün karışımıyla yapılır ve eşsiz bir lezzete sahiptir. koyun yoğurdu akla zarardır, eski kaşarı insanın dişlerini kamaştıran bir yoğunluğa sahiptir ve bir bardak hardaliye ile mükemmel gider. lor peyniri ise kaymak tadında olup, kızarmış ekmeğin üzerine sürüldükten sonra bal ile tüketilmesi tavsiye olunur. 1 nisandan itibaren de keçi peyniri yapmaya başlamışlar, hayırlı olsun.
  • şrş ayranı var bunların. dünyanın en lezzetli, en güzel ayranı olabilir. ama isimleri kimsenin aklında kalmıyor, o kötü. şekip ramiz şaban, şenol ramazan şefik filan diye çeşitlemeleri var.
  • paçal, yani inek - koyun karışımı beyaz peyniri aşmıştır. 1 yıl ve üzeri buzhanede bekleyen bu sert tam yağlı peynirlerden yeyiniz, sevdiklerinize ikram ediniz.

günün birinde peynir zirvesi yapılırsa seve seve 1 teneki ( trakyaca teneke) peynir ile katılırım.
  • dün edirnede yoğurdunu yediğim firmadır. hayatımda yediğim en lezzetli yoğurt diyebilirim. bu firmayla ilgili üzülerek söyleyeceğim tek şey istanbula satışlarının olmaması(en azından ben denk gelmedim) bu adamlardan yoğurt yemeyen ben yoğurt yedim demesin.
  • lor peyniri efsane olan marka. paçal peyniri biraz tuzlu geldi bana açıkçası. ama lor efsane.
  • artık web sitelerinden online satış linkine yönlendiriyorlar.

test amaçlı istanbul'a peynir sipariş verdim. çok iyi şekilde paketlenmiş halde ertesi gün ulaştı. içi süngerli aluminyum folyo ile sarılmış. dışarıdan ısı almıyor. zaten vakumlu paketler olduğu için taptaze ulaştı.

http://www.trakyadanevinize.com/