şükela:  tümü | bugün
 • su anda yugoslav milli takimin kocu olan yugoslav koc.. soyunma odasinin onunde sigara icmesi metin turel'e benzetilmesine yol acmis olsa da, her molada takimina uc hucum seti cizmesi dikkatli gozlerden kacmadi..
 • kendisi yugoslav, oglu alman olan; 2002 dunya basketbol sampiyonasi'nda sampiyon olan yugoslavya takiminin basindaki koc.
 • muhteşem bir koçtur. kariyerinde dünya şampiyonluğu, avrupa şampiyonluğu gibi olağanüstü başarılar doludur.

  ancak çok alkol düşkünüdür. işin kötüsü kendisi içerken yanındakinden de onunla beraber içmesini ister. sonuç: pesiç içmeye tam gaz devam ederken diğer insan muhtemelen alkol komasına girmiştir.

  gecenin birinde canı lokum çeker, rehbere telefon açar lokum ister.

  istanbul'da katıldığı hazırlık turnuvalarında rakip takımları vip tribününden, çerez yiyerek izler. imza almak için kıvrınıp duran insanlar bu müthiş insanın durmadan bir şeyler yemesine sinir olur.

  antremanlarda bench çevresinde dolanan kızları ortamdan uzaklaştırır. her daim çok disiplinli bir koçtur. ancak kızların bir tanesindeki olağan dışı basketbol ilgisini farkettiğinden onun benchte oturmasına bile bir süre izin vermiştir.
  (bkz: gemini stonehead)

  oğlu marko pesic de basketbolcudur, kendisi gibi oğlu da dünyalar tatlısıdır ama alman vatandaşıdır ve alman milli takımı için oynar.
 • 1986 ylılında dünya şampiyonu olan efsane yugoslav genç takımının ***** da koçluğunu yapmıştır aynı zamanda.
 • tanjevic'in coach olduğu takımda oyuncu olarak oynamışlığı var.
 • 1978-1979 sezonu avrupa şampiyon kulüpler kupası şampiyonu kk bosna takımında kadronun önemli parçalarından birisiydi.
 • power electronics valencia ile birlikte koçluğa tekrar dönmüş. iyi de yapmış. tarihin en büyük koçlarından birisi. kenarda ağzındaki sakızla görmeyi çok isteriz. umarım takımı armani jeans milano' yu yenip top 16 ya kalır da daha fazla seyrederiz.
 • kızılyıldız'ın koçluğunu yapmakta olan antrenör. avrupa basketbolunun tuhaf dinamikleri var. khimki gibi yüksek bütçeli takımın henüz gruplarda elenmesini sağlayan scariolo ispanya milli takımı ve emporio armani milan'ın başında, geçtiğimiz yıl valencia mucizesinin baş aktörü pesic ise euroleague'den çok uzakta.
 • çok kaliteli bir antrenördür, dinç bir adam çok akıllı bir adam. ayrıca oğlu marko da yıllarca almanya milli takımında oynamıştır. yıllardır aynı antrenörlerin etrafında dönüp duran türk basketbolu ve büyük kulüplerimiz, neden inatla yugoslavya ekolünden gelen sporcu ve antrenörlere yönelmiyor gerçekten çok ilginç. alakasız amerikalı oyuncu alacağına, sırbistan, bosna, karadağ, hırvatistan, slovenya gibi ülkelerden 19-20 yaşında oyuncu al daha iyi. konu nereden nereye geldi neyse.
 • bayern münih'in avrupa basketbol arenasında zirve yolculuğu hesaplarında kaptanlığı yapmakta. ilk sezonunda euroleague'e katılma hakkı geldi. eğer önümüzdeki yıllarda o koltukta oturmaya devam ederse bayern münih zirve takımları arasına adını yazdırır.