şükela:  tümü | bugün
 • aynı ismi taşıyan 80lerde çekilmiş bir de film vardır. malesef 80leri yerine 70lerde çekilmiş gibi duran bir filmdir.

  korku filmi olması amacı ile çekilen ancak bunda pek başarılı olamayan filmin konusu ise;

  yeşil, üzerinden yosunlar sarkan bir yaratığın "öeeeaahh öeeaahh" diye bağırmak sureti ile, kahverengi üzerinden yosunlar sarkan ve hafifçe kurdu andıran başka bir yaratığın "eeeöööhh eeeööhhh" diye bağırarak zarar vermeye çalıştığı kadını korumasıdır. bu sırada yeşil yaratık "öeeeaahh öeeaahhh" diye bağırarak başka insan evlatlarını da korkutmaktadır. üç beş kişi ölür, film biter..
 • şu diziyi iptal etmek insanlığa, the cw'ye geçmesine izin vermek ise evrene ihanettir. cw alacağına hiç devam etmesin daha iyi.
  umarım hbo tarafından alınır, çok büyük ses getirecek bir yapım bu.
 • alan moore'un 80lerde yazdığı bir çizgi roman serisi. aptal korku klişeleri kullanırken moore ile birlikte yetişkin öğeleri ve temaları işleyen ve gerçekten korkunç bir atmosfere bürünen dc comics çizgi romanı.

  (bkz: alan moore)
 • tarihin en yeşil ama belki de en karanlık kurgusal karakterlerinden biri. dc'nin (vertigo) en iyi işlerinden. yıllarca öyle durdu kenarda, sonra bir anda yükseldi (: swamp thing'i ilginç bulmayanlar alan moore 'u okumamışlar mı acaba? the green yahu! swamp thing batman dergisinde filler olarak yer aldığında bile elim ayağım titriyor benim.

  bakmayın filler dediğime bu arada, mükemmel bir sayı idi.
 • ilk bölümünden anladığım kadarıyla korku elementleri konusunda elini korkak alıştırmayan dizi. başroller de hikayeyi iyi sırtlamış. sanırım oyunculuk alanında en sağlam dc dizisi.
 • ıptal edilen dizi . dc nin ne yapmaya çalıştığını anlayan varsa lütfen anlatsın.
  ıkinci sezon olmayacak ,hikaye tek sezonluktu gibi bir açıklama da yok .
  kalan bölümleri niye izlesin insanlar şimdi.
  her şeyi geçtim ilk bölüm mükemmeldi atmosfer ve gerilim olarak .
  pahalı geldi herhalde.
 • güzelim dc vertigo comics'ine de önyargı ile bakmama neden olan, çok kötü bir film.

  bir rivayete göre aslında "ööeeööeeaahh" diye bağıran ve kıçından başından yosunlar sarkan şeylerin son derece komplike felsefeleri vardır ama "öeeahh" diye bağırmak harici bir aksiyonları olmadığından seyirci bunu anlamamaktadır.
 • len wein ve bernie wrightson tarafindan 1972'de yaratilmis olan cizgi roman karakteri.
  belirtilenin aksine swamp thing adli cizgi romanin yazari alan moore degildir, olmamistir.

  wrightson'in 10. issue'dan sonra ayrilmasiyla hikaye wein'in uzerine kalmistir. o da zaten 3 sayi sonra, kankasi olmadan yapamayacagini anlayarak swamp thing'i terk eylemistir. daha sonra romanin yayimlanmasina ara verilmis, 1982'de wein'in dc comics'e geri donmesiyle tekrar baslanmis ve gecici yazar cizer tayfasinin katkilariyla karakter kor topal 19. sayisina ulasabilmistir.

  wein'in vicdani yarattigi karakterin elden ele savrulup, hikayenin tutarsizlasmasina daha fazla el vermedigi icin, swamp thing'e kalici bir yazar arayisina baslanir ve aranan kan okyanusun oteki kiyisinda bulunur: alan moore.

  1983'de alan moore'un gelisiyle koklu degisim geciren cizgi roman, 20. sayidan itibaren artik yeni adiyla yayimlanmaya baslanir ve efsanelesir.
  (bkz: saga of the swamp thing)
 • hbo vs cw tarafından teklif gelmiş. hbo el atabilir çünkü watchman'i çekiyor ayrıca konusu ve altyapısı oldukça güçlü. warnermedia'ya bağlı bu şirketler. birinin mallığını diğeri düzeltir.
 • cw ye geçeceğine bitmesi daha iyi olan dizi. hbo mükemmel olur tabi . biraz da sezonun kalan 9 bölümünün kalitesine ve oluşturacağı izleyici kitlesine bağlı olacaktır.