• dylan thomas nedeniyle yakından takip edilen futbol takımı. an itibarıyla 2. sıradalar.
  • (bkz: swansea)
  • championship'de mücadele eden siyah beyaz formalı futbol takımı.

http://www.swanseacity.net/
  • beşiktaşın eski teknik direktörü john benjamin toshack'ın 1978 - 1983 yılları arasında hem futbolcu hem de teknik direktör olarak görev yaptığı galler takımı.
  • cm öncesi fi tarihinde premier manager 98'de daimi seçimim olması sebebiyle pek bir sevdiğim takımdır kendisi. premier manager'da seçme sebebim de galler takımı olması sebebiyle, ingiltere division 3'de oynamasına rağmen şampiyonlar ligine 1.elemeden katılıyordu bazen. bala göte turları da geçersek division 3'de milyon dolarlarımız oluyordu, cocuk kafayla da güzel egleniyordum. klasik bir cm hikayesi de olan 0'dan dünyanın zirvesine geyiği yaşanıyordu tabi bir zaman sonra. velhasıl o zamanlardan beri bakarım bunlara. şimdi görüyorum ki neredeyse premier'e çıkma seviyesine gelmiş durumdalar, doğrusu adlarına sevindim ben de kendi çapımda. şimdiden başarılar dileyerek, sene sonuna kadar mücadeleyi bırakmamalarını tembihleyip, alınlarından öpüyorum.
  • sezon ortasında fm2011'de alıp playoff yoluyla premie lig'e çıkartmıştım göt zoruyla. bugün de aynı yolla premier lige çıktıklarını görünce bir tuhaf oldum. toshack'ın eski takımıdır.
  • galler'in gururu. kutlarım kendilerini.
  • swansea bunu haketti artık maçın olduğu gün wind street in keyfi bir başka olur
  • premier league'e katılsa bile ingiltere'yi avrupa sahnesinde temsil edemeyecek takım.
    ingiliz futbol federasyonu daha önce cardiff ve swensea gibi galler takımlarının ingiltere liglerinde oynamasına izin vermesine karşın avrupa arenasında ülkeyi temsil etmelerinin mümkün olmadığını açıklamıştı.
  • galler'in premier ligdeki temsilcisi.

yıl 1998'dir ve bu genç insan "championship manager" oynamaktadır. artık galatasaray'ı almak istemez ve ingiltere'de alt liglerden başlamayı tercih eder. karşısına 3. lig takımlarından swansea çıkar. o gün bugündür bu takımla oynarım ve hep hayalim premier ligde görmekti.

artım premier ligde en büyük swansea!
hesabın var mı? giriş yap