• marka hakkında tanık olduğum bir olayı paylaşmak isterim. ekşi sözlük linç ekibine üye değilim ama bu sorumsuzluğu söylemeyi boynumun borcu bildim.

olay arkadaşımın başından geçti. 'stardust' adını verdikleri bileklikten aldı bir tane. buraya kadar her şey çok güzel giderken bilekliği takmaya karar verdiğinde klipsinin zor açıldığını gördü, biraz zorlayınca tırnağı tele takıldı ve bileklik yırtıldı.
    aldığı yere götürdüğünde kullanıcı hatası dediler, 'tamam buna itirazım yok tamir için getirdim zaten, tamire gönderebilir misiniz?' deyince 'yani şeey göndeririz de tabi kullanıcı hatası yaniii' gibi cevaplar falan.
    sonra bildiğiniz zorla gönderdiler. 'tamirinin ücretini vereceğim' denildiği halde sanki bedava alınan bilekliği bedavaya tamir ettirmek istiyormuşuz gibi muamele gördükten sonra tekrar almaya gittiğimizde 'ya tatlım bu olmadı ne yazık ki kullanıcı hatası olduğu için, türkiye'de yapılmıyor bunların tamiri. yurtdışına çıkarsan götür mutlaka yaparlar orda' sonucuyla karşılaştık.
    ben böyle bir şeyle daha önce hiç karşılaşmamıştım. 'kullanıcı hatası' ise tamir eder, ücreti neyse alıp ürünü geri teslim edersin.
    'bu kullanıcı hatası tamir edemiyoruz maalesef' hangi mantığa sığar?

evet işte öyle bir marka bu. ürünlerine fahiş fiyatlar biçecek kadar sözde büyük ama ürünleriyle ilgili bir sorun çıktığında arkasında duramayacak kadar da küçük.
    en azından türkiye'deki şubeleri böyle.
    bir şey alacaksanız iki kere düşünmenizi tavsiye ederim.
  • dün bağdat caddesi şubesi çalışanlarının terbiyesizce muamelesine maruz kaldığım ve gerekli şikayetleri yapıp sonuna kadar uğraşacağım mağaza zinciridir.

hediye gelen bir ürünü değiştirmek için mağazalarına gittim. öncesinde web siteleri üzerinden modellere bakıp birkaç alternatif belirlemiştim. mağazalarının özel bir kıyafet yönetmeliği olabileceğinden haberim olmadığı için izinli olduğum ve makyaj yapmama/şık giyinmeme lüksünü yaşadığım şu bir haftada, rahat spor kıyafetlerimle makyajsız olarak kendilerini ziyaret ettim. sanıyorum yeterince şık ve makyajlı olmadığım için beni kendi filtreleme gözlüklerinden yürüyen bir bok olarak gördüler ve mağazadan göndermek için yapmadıkları terbiyesizliği bırakmadılar. sorduğum her ürüne bir yere ve yüzüme bakmaksızın ezberden elimizde yok dediler.

mağazacılık sektöründe çalışmanın zorluklarını bilen ve anlayan biri olarak her zaman saygılı ve elimden geldiğince yardımsever davranmama rağmen, bu tarz biraz kalburüstü ürünler satan yerlerdeki çalışanların sanki oradaki tüm takılar kendisine aitmiş gibi bir havaya girip insan ezmelerinin kabul edilebilir bir yanı olmadığını düşünüyorum.

bağdat caddesi mağazasına giderseniz yaka paça dışarı gönderilmemek için adlarını bilmediğim sarı saçlı hanımefendi ve kel beyefendinin sizi beğenebileceği ölçüde derli toplu giyinmeyi ihmal etmeyin lütfen.
  • muhtemelen 90'lı yılların başından itibaren kıymete binmiş olmalı. zira daha öncesinde orta-iyi bir semtte oturan orta halli sayılabilecek komşularımızın masalarında ve raflarında, altında swarovski markası bulunan, renksiz ancak façetaları çok detaylı on yüz bin biblocuk diziliydi. bibloların altını üstünü ezbere bilmemin sebebi şu ki komşu görüşmeleri esnasında ortamda takılırken oyuncak niyetine onlarla oynardım; atları, kedileri, kuğuları incelerdim, kafamdan hikayeler uydururdum falan... "evladım kıracaksın" diyen bile olmamıştı. meğer bir servetle oynuyormuşum. bu da böyle dumur bir anımdır...
  • metali altın değil, paslanmaz çelik; taşı pırlanta değil, kristal.
    ama bilekliği 400 lira.

üzerinde pırlanta olan altın bileklikler var lan o paraya.
    ve hatta o paraya öküz alırız.
  • türkiye'nin ermenistan ile yapacağı maçı izlemek için ülkeme gelen serj sarkisyan adlı ermeni cumhurbaşkanının oturacağı koltuğu süsleyen taşlardır. ceylan derisi koltuklara alışmıştık da swarovski biraz abartı oldu sanki.
  • her gidişimde bişey almayacağım dediğim halde yüzlerce liram gidiyor bu marka yüzünden. kızcağız son gidişimde aldığım bilezik ve yüzükten sonra size hiç temizlik kiti satmamışız dedi bir de temizlik malzemesi kitledi bana 30 liraya. getirsem arada sırada, temizlesen ne güzel olurdu.
  • alırken domaltan satarken bilye kadar değeri olmayan saçma sapan bir taştır.
  • fiyatlari gayet makuldur.
    muadili olmayan urunler ureten bir kurulusun fiyat politikasi bence sorgulanacak bir sey degil.
    bir gun swarovskiye rakip olacak bir firma ortaya cikarsa fiyatlarini ona gore ayrica degerlendiririz.
  • suadiye mağazasındaki kifayetsiz çalışanların yanlış fiyat bilgisi verdikleri, bunu kasada fark ettikleri için mecburen yeniden düşünmek zorunda kaldığımız ve bundan sonra beni ve eşimi mağazada uzun kaldık diye dışarı çıkardıkları marka.
  • yukarıda mesaj atılamayan bir arkadaş sertifikasız ve garanti süresi dolmuş bir ürünü değiştirdiklerinden hatta ve hatta yedeğinin verildiğinden bahsetmiş kendisine mesaj atamıyorum belki bir tanıdığı ulaşmama yardımcı olur * öyle bir şey yok gençler hatta sertifika fiş her bişeyi tam ürünlerinin bile arkasında durmuyorlar verdiğiniz bir dolu para üzerine soğuk su için burada yazılanlara da inanmayın..
    bugün kentpark şubesine direkt parasını vererekten bir tamir istedim kopan kolyesi için, çalışanlar beni kuğulu pasajında bir ustaya yönlendirdi alla alla dedim ortak iş mi yapıyorsunuz yok hayır bizde tamir ve değişim yok bizim memnun kalan müşterilerimiz var işiniz görülsün diye öneriyoruz dediler.
    kentpark swarowski ben bu önerinizi swarowski'nin direkt merkezine ileteceğim bakalım onlar da bana bu öneri iyiymiş bizim aklımıza gelmemişti mı diyecekler?
hesabın var mı? giriş yap