şükela:  tümü | bugün
 • ürünlerimiz pırlanta imitasyonudur, bu yüzük, kolye vs. swarovski tektaştır diye basbas bağıranlar aslında bu ürünün taşı swarovski zirconia'dır demek isterler. elinize bir büyüteç ya da loop alıp içindeki (bkz: swarovski zirconia) yazısını görürseniz taşın orjinal olup olmadığını anlarsınız. aynen şöyle yazar taşın içinde
  dunyadaki 3 excellent kesim denilen en mükemmel ışığı parlatan pırlanta kesimi tolkowsky kesimidir. bu kesimin yüzde 100 aynı kesimine ulaşabilmiş tek zirconia swarovski'dir.
  zirconia taşını bi yamuk yumuk kafasına buyruk çinliler swarovski'yi taklit ederek ellerinde keser bir de avusturya'da dev bir fabrika vardır içinde kanserojen hiçbir kimyasal olmadan, çocuk işçi kullanmadan, çevreyi zehirlemeden (bkz: zirconia)yı temiz bir şekilde keser.. atom taşı ile aynı taş degildir atom ve çin zirconiası 1-2 yıla sararır. ayrıca mükemmel kesim oranı yakalanmadıkça taş da aynı ışıltıyı vermez.
  çin malı ile arasındaki arasındaki fiyat ucurumu bu yüzdendir..
  türkiye'de az firma bu kadar fiyat farkını kabul ederek bu taşı alır.
  swarovski'nın mağazalarındaki fiyat farkı da bu yüzdendir.
  bu farkı daha iyi anlayabilmek için bakınız
  ayrıca internette swarovski tektaş yüzük diye reklam verenlere swarovski ile üretim lisansları var mı kandırılmamak adına sorun. çünkü çoğu ucuza çinden aldıkları ürünleri swarovski adıyla kolayca satabiliyor.. sonra olan size oluyor.. ya da en kötü onay almak adına swarovski türkiye genel müdürlüğünü arayın firmayı sorun..