şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilk olarak swat urban justice olarak anaons edilen fakat bir turlu cikmayinca sierra tarafindan bu isimle tekrar duyuruldu ve su an icin 2005 ilkbaharinda piyasaya cikacagi duyulmus,hayirlisi diyelim..
 • 2005 yılının bahar aylarında piyasaya sürülmesi planlanan swat serisinin son oyunu.
  bi bu http://www.sierra.com/…oduct.do?gameplatformid=1735
  bide bu http://www.swat4.com/
  (bkz: swat 3)
 • multiplayer demosu file planet veyahut mmorpg'den çekilebilen oyun, sadece vip escortoynama şansınız olmasına rağmen
  yine de bağımlılık yaratabiliyor.ayrıca lagsız oyun bizi bozar.
 • çeşitli ortamlara düşmüş bir oyundur. başarılıdır ancak çok büyük bir yenilik yoktur.
 • swat 3 xpde çalışmadığı için çıkması sevindirici olan oyun.
 • oynaması oldukca zevkli, grafik ve oynanis bakıimindan oldukca kaliteli bir oyudur. ne var bilgisayarimda toplam 10 dakika duzgun calismakta sonrasinda ise cpu'yu %100 mesgul ederek islemleri yavaslatmakta, oynanmaz hale gelmekte, bilgisayarı da restart edilmeden iflah olmaz hale sokmaktadır.
 • nitekim güzel bir oyun olmus..gerçekçilik arttirilarak (biraz da fazla abartilarak) oynanis güzellestirilmis..son model efektler ve fizik motoru ile de bezenmis olan swat 4'ü görünce vakti zamaninda üstten görüslü oynadigimi swat 2 falan aklima geldi..nerden nereye gelmis valla dedirtti bana da gece gece..
 • yaziliyor oyun güzel oyun güzel ama !
  insana içinden ;

  " kardesim ! siz böyle aptal bir element gördünüz mü hiç hayatinizda ? böyle zavalli ve öküz bir ai ile oynadiniz mi ? element'in bulundugu odaya bir adet shotgunli eleman giriyor, sizden baslayarak bütün ekibi indirebiliyor !? yok reflex, tik yok !!

  hem swat 3teki karizmatik squad leaderimize ne olmus ?? simdi ahraz ahraz bagiran bir eleman gelmis !! "get down" yok "gedaaan" var ! peki dinleyen var mi ? yok !? e normalde tehdit olan biri dinlemeyince vurulur di mi ? yani tehdit, adi üstünde ! ama vurunca "unauthorized use of deadly force" gibi bir saçmalik gündeme gelmis ! görevdeki puandan kaybettiriyor ve görev tamamlanamiyor !????"

  dedirtmekte oyun adeta. ve tabi daha nice sinir bozan düsünceyi bünyesinde barindiriyor.

  oyunu paintball bazli silahlarla oynadim, bütün suclulari etkisiz hale getirdim ama 2 adamimi kaybettim. oyunun bana verdigi skor: 100 üzerinden 93 !

  sonra bir swat edasiyla, tüfegim ve tabancamla girdim göreve, hiç elemanim yaralanmadan temiz bir sekilde görevi tamamladim. verdigi skor: 100 üzerinden 10 !

  yani düsündürüyor oyun insani, ulan is mi ben rehine operasyonunda terröristlerin ölmemesi için hem rehinelerin canindan hem de ekibimin canindan fedakarlik mi vereyim ?!hatta rainbow sixciler ya da eski swatcilar verir mi ? hiç sanmiyorum.

  bunun gibi hatalari barindirmakta bu oyun. grafik veya oyun sistemine birsey demiyorum gayet güzel olmus o reviewlarda 8.5-9.0 ortalamayi haketmis.. ama ai 0 yani..

  sierra acil bir patch çikarmazsa millet açar bu saçma oyunu, cheat ile oynar, b.k olur oyun.
 • son derece vasat bir oyun. her bölümü birbirinin ayni.
 • iste oyun ai'inin son bombalari:

  ama önce hikayelerdeki kahramanlarimizi taniyalim:

  takim lideri: bu biz oluyoruz.
  blue team: mavi ekip, ekibinizin daha zeki elemanlari
  red team: kirmizi ekip. kirmizi 1 ve kirmizi 2 gibi iki tane moronu bünyesinde barindirir.
  terörist: "göya" kötü adam. oyunda ilerledikçe arkasinda ya devletin oldugunu ya da kendisinin yoldan çikmis bir milletvekili olabilecegi komplolarini düsünmeden edemiyorsunuz..

  bomba 1: breach bang and clear!

  breach bang clear'dan sonra odaya dalan kirmizi ekip, yarim saat stun olmus yüce (!) teröriste bagira çagira, kimi zaman rica ede ede silahinin elinde agirlik oldugunu belirtip, onu yere atarsa bileginin daha rahatlayacagini belirtmisler, fakat kötü terörist bütün bu bunlari duymamazliktan gelmis ve kirmizi ekip kendisine durumu izah etmeye çalisirken, stundan çikip, kendisine adeta "çiçek uzatan" kirmizi ekibin üzerine yürümüs, bütün ekibi telef etmistir. ardindan yerdeki vurulmus kirmizi ekip de "aman abi, sizin suçunuz degil ki; herkesin basina gelebilir böyle kazalar" seklinde yerde inlemislerdir...

  bomba 2: aa abi sen miydin ?!

  o gün operasyonda mavi ekip krallar gibi arkada suçlu kelepçelerken (önce pek tabi çay kahve ikram edildi, bonus puan alindi.), takim liderinin yanina çagirilan kirmizi ekip, zor bir open and clear durumuyla karsi karsiyadir. kirmizi ekibe "kapiyi aç" emri verildiginde kirmizi 1 kapiya ilerler. tam kolu çevirecekken kapinin diger tarafinin bos olmadigini farkeden kirmizi 1, takim liderine "abi kapinin arkasinda biri var !" cümlesini sarfeder. bunun üzerine takim lideri standart taktiklerden biri olan breach manevrasini yapar. kapi patlar, içeri dalan kirmizi 1 karsisinda sabahtan beri ne cehennemde oldugunu bilmedigi kirmizi 2 ile karsilasir ve " aa abi sen miydin ?!" edasiyla suratina bakar.

  is sonradan anlasilir; takim liderinin kirmizi ekibe "kapiyi aç" emrinden sonra heyecanlanan kirmizi ekip "aman abi ben açayim" modunda kapinin her 2 tarafina gitmis ve birbirlerine dogru kapiyi açmaya çalismislardir... gerçekten muhtesem bir zeka eseri !

  bomba 3: teslim olunuz.

  odaya flashbang ile giren takim lideri, patlamayla beraber hafif kendini kaybetmis terrörist kisisine bir de stun gun ile ates edip "at silahini" demis, fakat cevap olarak da "hayir teslim olmayacagim" cevabini almistir. hemen ardindan yaninda o gün çiçek bulundurmayan takim lideri, bir kez daha stun gun'ini çikarmis, ates etmis ve biraz daha nazik bir tavirla "teslim olunuz" demis. ama isi yüzsüzlüge vuran terörist kisisi "bu o kadar kolay degil" (?!) diyerek takim liderinin adeta hisleriyle oynamis, adeta cs gazi yemis gibi hüngür hüngür aglatmistir. son çare olarak "bacagindan vurayim da atsin artik su ak-47sini " mantigiyla hareket eden takim lideri teröristi bacagindan vurmus, bir etkisini görmemis, ve sinirlenip kafasindan vurmustur.

  operasyon sonrasi debriefing için geldigi merkezde herkes tarafindan yuhalanmis, çesitli sebze yagmuruna tutulmus olan takim liderimiz, görev sonunda -10 puan, "unauthorized use of deadly force", penaltisi almistir.

  bravo sierra ! bravo swat 4 ! basarilarinin devamini dilemek kadar yüce * ve önemli * bir is olamaz !

  not: anlatilan olaylar, kisiler "tamamen" gerçektir. dogaçlama olmasini dilerdik...