şükela:  tümü | bugün
 • 6-8 haziranda gerçekleşecek olan olay.headlinerlardan biri coverdale'li whitesnake,sonra twisted sister reunion yapacakmış (birileri bu habere çok sevindi biliyorum).şimdilik şu gruplar yer alacak:

  whitesnake,twisted sister,yes,blind guardian,queensryche,anthrax,sepultura,y&t,jethro tull,uriah heep,krokus,motörhead,demon,the regulators,budgie,paul dianno & killers,finntroll,masterplan,angra,danko jones,wishbone ash,kamelot,talisman,peer günt,sky high,spearfish,twinball, sonata arctica,slow train,tankard,ignition,mörk gryning,the storyteller,tad morose,syron vanes,burning point, pagan's mind,darkane , falconer,dragonforce,stormwind,fairyland,squealer,axenstar,crystal eyes,dumpe ,arch nemesis,chrome shift,platitude,the provenance,a.c.t.
 • ayrıntıları http://www.swedenrock.com/ adresinden görülebilecek gerçek rock festivali..
 • katılımcı grupları okurken yorulduğum festival
 • gün aşırı "hettrik höttörik ziyan metal" grupları üreten kuzey ülkelerindeki insanların aslında ne fırlama olduklarının kanıtırıdır.iş bu ülkedekiler böyle zıpırlıklar ortaya atıp bunları iplemezken öte yandan rock tarihine geçmiş güzide grupların konserleri(misal iron maiden) için aylar evvelinden bilet alırlar hem de 4 saat gibi bir sürede bitirirler biletleri.bakın yine benzer bir dalavere çeviriyorlar milleti saçmalıklarla oyalayıp 2004 senesinde de festivalin kralını yapıyor kendileri:

  judas priest
  europe
  scorpions
  ufo
  skid row
  helloween
  heart
  hawkwind
  testament
  april wine
  exodus
  u.d.o.
  foghat
  pat travers band
  axel rudi pell
  kingdom come
 • resmi sitesinden çıkan tüm grupları görünce 'ohha ama be' şeklinde bir yorumdan başka birşey diyemediğim, insanı delirtme olasılığı çok yüksek olan festival. iskandinav ülkelerinden heavy metalin (bakın heavy metalin diyorum) daha bir belli kitleye hitap edebilecek black, death, doom gibi türevlerinin bolca çıktığını hepimiz zaten biliyoruz ama bu ülkelerde yaşayan metal müzik gruplarının ve pek çok dinleyicisinin (ki bu dinleyiciler kendi gruplarını kesinlikle sonuna kadar desteklerler heryerde) eskilere, köklere olan bağlılıklarından herhalde haberi olmayan bazı ne dediğini bilmeyen mevcudiyeti gereksiz şahısların hakkında yorum yapmaması gereken canavar gibi bir etkinliktir kendileri. 'ben beğenmiyorsam kötüdür' diyen müzik uleması rezil zihniyete dahil olmayıpta ben hepsine saygılıyım diyorsanız buyrun bütün grupların tam listesi:

  judas priest
  europe
  scorpions
  monster magnet
  ufo
  skid row
  nightwish
  helloween
  heart
  hawkwind
  testament
  in flames
  children of bodom
  april wine
  exodus
  u.d.o.
  foghat
  pat travers band
  axel rudi pell
  slade
  coney hatch
  magic slim & the teardrops
  dr. feelgood
  kingdom come
  entombed
  opeth
  nicky moore sings samson
  wasa express
  abramis brama
  lost horizon
  brainstorm
  cage
  grand magus
  persuader
  astral doors
  lumsk
  narnia
  debase
  paragon
  memory garden
  lake of tears
  pathos
  hirax

  gerçekten rock ve heavy metale gönül vermiş kişiler için bu listeyi baştan aşağı gözyaşları arasında okuyupta 'arada bir tane boş grup yok ulan' diye feryat etmemek elde değil malesef.
 • çıkacak gruplar arasında olduğu söylenen boş gruplardan çok gitmeyi düşünen ve gidecek olan bomboş kafalı insanların beni bir hayli endişelendirdiği ama malesef gitme ihtimalimin çok düşük olması sebebiyle bunları görmeyecek olmama sevinmemi sağlayan festival.
 • son anda aldığım bomba haberlerle icq su aşırı düşük ama iq su epey yüksek olan bendenizi endişeli şahıs halimden kurtulmuş birisi pozisyonuna çıkartan festival. öyle ki yurdumuzun yetiştirdiği en pis metalci şahıslardan bazıları buraya iştirak edecek ve bayrağımızı gururla dalgalandıracaklarmış. aslanlar gibi izlesinler mümkünse festivali ve göstersinler cümle aleme türk lağım metalcileri nasıl oluyomuş. ayrıca nedir bu lağım metalcisi diyenler için buyrunuz: (bkz: lağım metalcisi)
 • türk lağım metalcilerinin katılımıyla şenlenecek olan, bu kişilerin ülkemizin adını belirtecek bir pankart açmaktansa neden kendilerinin veya diğer lağım metalcisi arkadaşlarının büyütülmüş resimlerini taşımakta ısrar ettiklerini anlayamadığım festival.
 • her sene haziran ayinda isvec'in solvesborg sehrinde muhtesem gruplarin katilimiyla duzenlenen, slogani "this is rock'n roll" olan festival. sadece festival icin degil yil icinde de kullanima acik olan oldukca genis bir alan uzerine kuruludur. icinde sweden rock shop'u, ayrica bir bar ve restorani da barindirir. karayoluyla giderken trafik tabelasi bir koy, kasaba ya da bir merkez gibi burayi isaret eder...isvec'in de farki bu galiba.
 • 2005 yılında 9 - 11 haziran günleri arasında vukubulacak olan lezazet.
  (bkz: bu mac bitti onumuzdeki maclara bakiyoruz)