• biber receli gibi bir sos. sarmisak ilaveli. spring rollla da iyi gidiyor.
  • elma patatesin yaninda sour creamle birlikte pek leziz giden sos.
  • son zamanlarda yerel market zincirlerine kadar yaygınlaşan sos. işin kötüsü ben de sevmeye başladım bu garipliği
  • (bkz: nuoc mam)
  • öyle birşeydir ki bu, ağızda tatlı bir tat vardır ama dudaklarınız yanmaktan şişmiştir. tavuk ve noodle'dan muhteşem bir elektrik aldığı ise muhakkak. *
  • her türlü et yemeğinde (balık dahil) makarnada ve hatta sandwich lerde bile kullanılabilen tatlı bir sos. yoğun bir kıvamı vardır genelde yemeğin kendisinden daha lezzetlidir.
  • türk damak zevkinde acı ile tatlı, tuzlu ile tatlı gibi tatlar olmadığından, lk başta tadına bakanların hoşlanmadığı ve bir daha ellerini sürmediği, oysa damak zevki aşinalığı sağlandığında pek de hoş bir lezzeti olan bir çeşit sos.
  • bulmasi zor.

lezzet şahane.

sevdigim tek tatli sos sanirim. tayland menşeilidir.
  • sos dünyasının en anlamsız icadı. sikim gibi bişey. bu sos yerine sikimi yalasanız hem siz daha çok keyif alırsınız hem de ben. ilk tattığımda "sweet" kelimesinin en tatlı acı şeklinde kullanıldığını zannetmiştim. nereden bileyim harbiden şekerli olabileceğini. porsiyonun yarısında çıkmamı sağlayarak beni gerçek ekşici yapan bu sosa lanetlerimi yağdırıyorum.
  • zıt kutuplar birbirini çeker teorisi üzerine inşaa edilmiş tatlı acı bir sostur. tabağa döktüğünüzde jöle gibi görünür. ama kıvamı dometesin suyu gibidir (çok afedersiniz sümüksü). seveni çok sever sevmeyen de yemez zaten. macrocenter'larda farklı 3 markanınkini bulabilirsiniz. şahsi tercihim pantai dir. fritözden çıkmış herşeye banabilirsiniz. sigara böreği favorim.
hesabın var mı? giriş yap