şükela:  tümü | bugün
 • birmingham'lı bir grup. üyeleri çok genç, kafalar güzel. albümleri falan var. hastaları oldum. king city güzel mesela.
 • king city şarkilari xfm'de track of the week oldu bu hafta.

  2013'te yayınladıklari she changes the weather ep'leri ile birlikte avrupa festivallerinde birmingham'li panpalari peace ile birlikte boy gostermeye başladilar.

  albümleri sabırsızlıkla beklenen gruplardan
 • kısaca tanımalamak gerekirse,4 adet naif,kırılgan,skinny insandan oluşan britpop ekolümsü müzik icra eden grup.
  ayrıca honey isimli şarkılarının klibinde insana hönönö tepkisi verdirebilecek bir hanımefendi mevcut.
  basçıları da beyazperde nin tanınmış isimlerinden haley joel osment (kehkeh)

  http://vimeo.com/63810011
 • kendi tarzında sevdiğim nadir gruplardan. insanın içini ısıtan o güzel gruplar olur ya hani. evet onlardan.
 • bal tutan parmağını yalar temalı 'honey' klibindeki sarışın sayesinde,dolaba koşup bal yalamayı özendiren gruptur.
 • austin williams, tom higgins, zachary robinson ve cavan mccarthy dörtlüsüne katılan james balmont ile 2014'ten beri beşli takılan, gençlik aşısı gibi güzel müzik yapan zıpır grup.

  2013 tarihli ilk albümleri where the heaven are we ile hemencecik başarıyı yakaladılar. patlatan king city oldu (ki ben de kendilerini bu parça sayesinde tanıdım; parçada warpaint elemanı, pembe saçlı güzel jenny lee lindberg'in adı geçiyordu çünkü) albüm, ingiltere listelerinde ilk 20'ye falan girdi o sıralarda.

  ardından iki single çıkardılar; to my brother 2015 ocak'ında duyuldu, one great song and ı could change the world ise nisan'ında... to my brother acid house türünden esinlenen bir parça olarak adlandırıldı; derken ikinci single'dan sonra austin, yeni türlerini "psychedelic sex music" olarak açıkladı.

  gün itibariyle ise yeni single'ları ile spotify'da arz-ı endam etti: 'fueiho boogie'... insanı hipnotize ediyor biraz ama yine de dinlenir. fakat bu yıl içinde çıkardıkları diğer iki single'dan daha iyi değil. dinlemek için link

  bu arada grup aslında 25 eylül'de ikinci albümleri olan mothers'ı yayınlayacaktı fakat bugün, bu single'ı yayınlarken verdikleri habere göre albüm gecikmiş ve 2 ekim'de paylaşılacakmış. aslında 2014 eylül'ünden beri üzerinde çalışıyorlar, niye böyle oldu dedik bir an ama neyse, geç olsun güç olmasın.
 • yeni albümleri emerald classıcs sonunda çıktı.