şükela:  tümü | bugün
  • hastalıklı bir saplantı/sapma mı yoksa insanın hem kendi hem de birlikte olduğu kişinin bedenleri üzerindeki tepeden inmeci ahlak tahakkümüne başkaldırı mı çokça tartışılagelen swinging ( eş değiştirme ) partilerine katılmış evli bir türk çiftin itiraflarıdır.

swinging özgürlük mü yozlaşma mı ikilemine düşmek, içinde yaşadığımız yüzyılın normlarında yapay bir polemik yaratmaktan öteye geçmez. elbette özgürlüktür çünkü; insanın hür iradesi ile vermiş olduğu her karar sadece onu bağlar. toplumun veya toplumu yönlendiren herhangi bir yapının müdahil olması kişisel özgürlüklere darbe niteliği taşır.

ahlaklı olmak ya da ahlaksız olmak hangi kriterlere göre şekillenir ki. çok muhafazakar bir toplumda, dogmalarla hiçbir bağı olmayan toplumlardan daha fazla tecavüz, enset ilişkiler, insan harici canlılarla gerçekleştirilen cinsel münasebetler kat be kat fazladır. buradan anlaşılacağı üzere ahlak göreceli bir kavramdır ve ahlaksal yozlaşma daha çok katı ahlakçılığın işletildiği toplumlarda baş gösteren bir durumdur.

söz konusu swinger türk çiftin itirafları aslında evlilik müessesesinin balans ayarı mahiyetindedir. sizde okuduğunuzda göreceksiniz ki, swinging bir ahlaksızlık değil bilakis; zehirlenmiş yuvaları kurtaran bir panzehirdir.

işte o itiraflar:

http://www.radikal.com.tr/…k_mu_yozlasma_mi-1395027
  • birbirini seven! ama baskalariyla sevişmek isteyen insanların itirafları.. iki sey aynı anda olmaz abi. ben eşimi seviyorum ve bu yuzden onunla evlendim, ömrümün sonuna kadar onunla olacağım diye soz veren insanların yaptığı seydir evlilik. tabii yanlış kararlar verip yanlış zamanda ve insanla evlenen cok kişi var. o zaman ayrilicaksın ya hayatına bekar olarak devam edeceksin ya da başkasıyla evlenip hayatını surdureceksin.
    bu is tamamen baskalarıyla sevisebilmek için bilet olarak eşini kullanmaktan başka birşey değildir.
    götün yiyorsa git kendi kendine bul. change yaparak evliliği boyle boktan şeylere bulaştırma. bu işi yapıp bir de namaz kılan varmış bi siktirin gidin ..

edit: imla
  • basligi degistirip ayni haberi 50 sefer verdiler. hep aynı terane. yeter ne istiyorsunuz insanlardan. isteyen istediği şekilde yaşar, size ne? haberi yazan da sanki terör orgutune sızmış gibi anlatıyor, istanbulun en buyuk clublarinda bu tarz olaylar surekli var. bana da ters bu olay ama saygi duymak gerek
  • özgürlük diye insanlara empoze edilmeye çalışılan çarpık ilişki çeşidinin temcit pilavı gibi sürekli dönüp dönüp servis edilen haberidir. özgürlükmüş, orospulukda amme hizmeti zaten.
  • kıyamet alametidir.
  • öncelikle şunu söyleyeyim bana göre seks tabuların yıkıldığı bir mecra değildir.buna da saygı duyarım tercih edenin kararını da sorgulamam.fakat ne olursa olsun bunu tercih edenlerin hele ki çocuğu olan çiftlerin bana göre kesinlikle ağır ruhsal sorunları vardır.tabii ki bu tip insanlar dış dünyada marjinalitenin verdiği rahatlıkla üst düzey kişilik profili sergileyebilir ama genelgeçer sağlıklı psikoloji kabul edeceğimiz insanlar bu durumu tercih edemezler.başka kişilerle beraber olmak sana bağışlanmış hazların en büyüğünü yaşamak en doğal hakkın ama herşeyin düzgün yapılabilmesi için bir kurallar silsilesi vardır.evlenirken sevdiğin ve sevdiğin içib bir miktar kıskandığın insan başkasıyla senin yanında seks yaparken rahatsız olmuyorsan bu bir hastalıktır.
  • evlilik müessesesini (ki bence özgürlüğün bir numaralı düşmanı) eleştirmeye götü yemeyen insanların, özgürlük diye tanımladığı ilişki.
  • korkunçtur.

vallahi de korkunçtur billahi de korkunçtur. kusacağım amına koyayım be.

''fantazi'' ya da ''tabu yıkmak'' adı altında çocuğunuzun annesini, bir ömür aynı yatağı paylaşacağınız hayat arkadaşınızı başkasına siktirmek ve utanmadan bir de izlemek tam olarak gavatlıktır. bunu yapan çiftler tam olarak çift olamamış; birbirlerine gerçekten aidiyet hissetmeyen insanlardır.

isteyen istediğini yapsın aga kimseye yapmayın demiyoruz ki.

benim ifrit olduğum bu sapkınlığın savunulması.

değişiklik falan diyor bazı arkadaşlar. e git annene çak o zaman. o da bir değişiklik en nihayetinde hiçbir şeyin sonu yok.

benim yazarken midem bulanıyor bunlar elini tutup gözlerine baktıkları eşlerini sevgililerini başka adamlara siktiriyorlar.

modernliğinizi de tıkanan evliliklerinizi de sikeyim emi.

sen karını başkasına siktirebiliyorsan o evlilik ''tıkanmış'' değil bitmiştir.

sevgi beraberinde sahiplenmeyi, aidiyet duymayı gerektirir.

demek ki sizi evlilik yoluna götüren başka bir şey.

bunu yapanlara sadece acıyorum ulan.