şükela:  tümü | bugün
 • ilk entryden spoiler mı olur be kardeşim dediğim, daniel radcliffe'in ereksiyonunu pusula olarak kullandığı ve osuran bir ölüyü oynadığı bir filmmiş.

  "to say that this is not a movie to everyone’s tastes is to understate the point; swiss army man leans into its vulgar absurdity at every turn, beginning with a triumphant opening scene of dano riding radcliffe’s corpse across the water like a speedboat—powered, of course, by his ass wind—and only getting more gonzo from there. but both actors fully commit to this lunatic scenario, even investing it with a little emotional gravity; at times, it feels like writer-directors dan kwan and daniel scheinert are daring viewers to push past the gross-out humor and get invested, too. this is a movie about loneliness and madness."

  http://www.avclub.com/…-corpse-movie-isnt-to-231255
 • fragmanı acaip eğlenceli duran, tahminimce bir o kadar da dram barındıran; sundance'dan ödülle ayrılmış, merakla beklediğimiz filmdir.
 • ilk fragmanı yayınlanan dan kwan ve daniel scheinert * filmi. başrollerde ise paul dano ve daniel radcliffe var. fragmandan anlaşıldığı kadarıyla oldukça absürt ve eğlenceli bir film olmuş gibi görünüyor. amerika'daki genel vizyon tarihi 1 temmuz olsa da sundance film festivali'nde ilk gösterimi yapılmış ve yorumlar da hiç fena olmadığı yönünde. muhtemelen bizde vizyona giremeyecektir, malum yerlerden bulup izleyeceğiz artık.

  fragman: https://www.youtube.com/watch?v=yrk1f4tsqfm
 • baya ilginc bir trailer'a sahip film.

  --- spoiler ---
  isvicre cakisi bir adam olsaydi nasil olurdunun filmini yapmislar.
  --- spoiler ---
 • ya çok saçma ya da çok epik bir film olacak gibi duruyor. heyecanla bekliyoruz.
 • ilginç kafada insanların elinden çıkacak olan film... söz konusu filmin yapımcılarının daha önde imza attıkları şu video klip ve kısa filmi izlerseniz ne kafada insanların elinden çıktığını biraz daha iyi anlayabilirsiniz:
  kısa film: interesting ball
  https://www.youtube.com/watch?v=_jb30gqcs1m

  video klip:turn down for what video
  https://www.youtube.com/watch?v=hmudvmiitou
 • çok heyecanlıyım çok
 • çok değişik lan, ne bileyim...
  bi leyla ile mecnun absürdlüğü sezdim..
  bunu seven bunu da sevecek gibi.
  bayağı bi denişik... bakalım görelim...
  örneği var mıdır bilmem, sinema dünyasında farklı bir bakış açısı, farklı bi senaryo...
 • bir kaç gün önce yayınlanan red band trailer'ında geleceğini öğrendiğim film

  bir önceki entry'lerdede bahsedilmiş bu zamana kadar gelen filmlerin hiç birine benzemeyen bir konusu var ve bir o kadarda değişik

  daniel radcliffe için harry potter'ı üzerinden atamayacağı çok konuşulmuştu ancak adam harry potter'ı unutturacak projelerde bulunuyor izleyicileri bu filmlede baya şaşırtacak ve şaşırtmaya devam edecek gibi gözüküyor
 • sene başında sundance'te büyük yankı yaratarak seyircileri ikiye bölmüş ve (amerikan sineması) yönetmen ödülü kazanmıştı. festivaller dışında ülkemizde vizyon görmesi zor görünüyor. vizyon görse de asıl görülmesi gereken yerleri kırpılmış olur ve pek de bir şeye benzemez diye düşünüyorum. aşırı duyar timlerinin gazabından nasıl kurtulur, onu da hiç bilmiyorum.

  filmin senarist ve yönetmenleri dan kwan ve daniel scheinert gerçek anlamda "değişik" adamlar. mesela yukarıda sevgili bir yazar leyla ile mecnun absürtlüğü demiş ya, şu hikâyeye bir şekilde bulaşan herhangi bir kireçburnu sakini kalpten gider. abiler deadpan humoru, absürt mizahı çok farklı bir boyuta taşımışlar. ya çok seveceksiniz ya da nefret edeceksiniz. gerçi öyle bir açılış sahnesi var ki dünya üzerinde kahkaha atmayacak insan var mıdır bilmiyorum. ne kadar absürt olabilirse sanırım o kadar absürt bir hikâye. bunun bir tık ötesine gülme refleksi göstermeksizin kafa göz dalarsınız. hikâyeyi özellikle manny'nin bakış açısıyla ele alınca aslında absürtlüğü de bir anlığına bir kenara bırakır gibi oluyorsunuz ama akabinde bir gülme geliyor ve gördüklerinizden biraz rahatsızlık duysanız da kahkaha atıyorsunuz.

  paul dano yine filmografisine yakışan bir karakterle karşımıza çıkıyor ama daniel radcliffe'i büyük tebrik etmek lazım. pek de kimsenin yanaşmayacağı bir role çok eğlenceli bir şekilde hayat vermiş.

  bunu seven bunu da sever hesabı örnek verilebilecek çok fazla yapım yok ama misfits'in özellikle sınırları zorladığı bazı bölümlerini sevenler swiss army man'i de sever diye tahmin ediyorum. sizde merak uyandırdıysa festivaldi, vizyondu diye beklemeden, bir an evvel seyredin bence. aksi takdirde her an spoilerın kralını yiyebilirsiniz. gerçi başlığından ve netten uzak durarak da bunu başarmak mümkün ama öylesi bir emeği hak ediyor mu bilemiyorum. *