şükela:  tümü | bugün
  • isviçreli saat üreticisi hanowa'nın alt markasıdır, üzerinde swiss military logosu olan saatler hanowa'ya göre daha sportif çizgidedir.
  • cenevre seyahatimin son günü manor alışveriş merkezinden oldukça uygun bir fiyata satın aldığım ve o günden sonra çok daha kaliteli diğer saatlerimi (bkz: frederique constant) bir kenara atıp kolumdan çıkarmadığım saatimin markası.
  • aşırı gösterişli olmayan şık kibar ve sağlam bir modeline sahip olduğum marka. iyidir yani, idare eder.
  • chrono solar seiko'ma kuma olarak getirdiğim saatin markası. seiko gibi genelde küçük boyutlarda çalışmaları olan güzel bir markadır gözümde. çokça ayrıntıyı kargaşa yaratmadan ve kaba durmayan bir gövdeye işleyebilen saat markalarına hastayım zaten. baktığın 41 mm çapındaki alanın içinde neler dönüyor neler :) seviyorum yani kendilerini.
  • oldukça uygun fiyatları olan şık saat markası çok sık saat değiştiren kişilere hediye edilesi.
  • fiyatlarının düşmesiyle üç farklı modelini edindiğim "swiss made" saat. "swiss made" saatleri bu fiyattan almak biraz zordur ama sanırım sonbahar temizliği gibi bir durum mevcut halihazırda.
  • safir camlı modeli 179tl'ye bulunan marka. ara: swiss military
  • yaklaşık 2 aydır navy skipper modelini kullandığım ve oldukça memnun olduğum marka.

mekanizma ve su geçirmezlik olarak herhangi bir sıkıntısını görmedim.
    aynı şekilde bezeli de sağlam ve 2 aylık bir zaman içerisinde herhangi bir gevşeme söz konusu değil.
    ek olarak tasarımı; tudor ile çok benzerlik taşıyor. tudor swiss military

sanıyorum tek handikapı metal aksamının çizilmeye karşı hassas olması. pvd kaplamalı saatlerim bile kolay kolay çizilmezken bu saatin modeli ne kadar navy olsa da, dışı tam bir hanımefendi.*
  • isviçre'de 100-150 chf bandında çok güzel ürünleri bulunan saat markası. türkiye ithalatçısı konyalı saat'tir.
  • yaklaşık 9sene olacak hala deforme yok. kolumdan hiç çıkarmadığım saat olur kendileri.