şükela:  tümü | bugün soru sor
  • edit: 1 şubatta hitbtc borsasına açılacağını duyurmuştur. üye olmak isterseniz link
    bankera ve crypterium benzeri bir ethereum icosu.
    amaçları da fazlası ile benzer. farkları bu arkadaşlar crypto paralar üzerinden fon yöneteceklerini iddia ediyorlar.
    btc, eth, ltc, xrp, bch ile alınabiliyor.
    şu an 1 token 0.1 usd.
    ayrıca wire transfer ve visa ile yükeleme yapmak mümkün ama önerilmiyor.
    ben ltc için deposit'i denedim. aktarım yapılabiliyor.
    yardımcı olabildiysem refli link
    unutmayın ico demek aslında bir teknoloji şirketine yatırım yapıyorsunuz demek. iyi anlamda da kötü anlamda da patlayabilir.
    edit: nasıl alırız soruları için
    nasıl alırız diye soran arkadaşlar için:
    1. paribu, btcturk ya da koinim gibi bir siteden üyelik alın.
    2. bu sitelerden btc, ethereum ya da ltc alın. ancak ltc transferi yapacak arkadaşlar koinim segwit adresleri desteklemediği için şu siteden adres çevirme işlemi yapmaları gerekecek: https://litecoin-project.github.io/p2sh-convert/
    3. swissborg dan üyelik alın. refli linkten alırsanız size de bana da %5 bonus veriyor: link
    4. how to buy cryptos? yazan yerin altından hangi cryto ile alacaksanız onun adresini alın. eğer ltc ile alacaksanız ve koinim'den transfer yapacaksanız 2 maddesindeki linkten adresinizi çevirmeyi unutmayın.
    5. verilen adrese seçtiğiniz crypto yu gönderin.
    6. gönderim ulaştıktan sonra otomatik olarak chsb token a çevriliyor.
    7. eğer 5000chf 'den fazla alırsanız kimlik bilgilerinizi tam olarak girmeniz gerekecek.

bol kazançlar
  • ico yani initial coin offering aşamasının 10 ocak 2018 tarihinde tamamlanacağı yeni crypto paradır kendileri. crypto varlık yönetiminde kullanılmak üzere , ethereum erc-20 standartı üzerine kurgulanmıştır.

şu an yatırım toplama aşamasında olduğundan tren henüz hareket etmiş değildir. bu trene şimdiden atlamak isterseniz sitelerinden üye olup sundukları farklı satın alma seçenekleri ile chsb/chf satın alabilirsiniz. minimum işlem bedeli 0.005 btc olarak belirlenmiş.

şu an 1 chsb = 0.1 chf (1 chf ~= 1 usd)

ripple ile işlem yapılabiliyor, kendileri de daha hızlı işlemler için bunu öneriyor zaten.

üye olmak isterseniz aşağıda vereceğim referanslı linki kullanabilirsiniz:
    referanslı link

1 ocak 2018'den önce katılırsanız %10 bonus veriliyor. bonusu 31 aralık 2017 23:59'da alıyor olacaksınız.

kendi ico'mu kendim bulurum, kendi araştırmamı kendim yaparımcılar şu link'te yer alan tamamlanmış/aktif/gelecek ico'ları takip edebilirler.

yatırım tavsiye değildir.
  • hitbtcde acilir acilmaz satarak bile guzel bir gelir getirebilecek potansiyelde.

almak icin refli link: https://ico.swissborg.com/#/register?sb=164545
    refsiz link: https://ico.swissborg.com/#/register
  • ico aşamasının tamamlanmasına 1 gün 7 saat gibi bir süre kalmış. adamlar ver parayı biz işletelim demişler. çalışma sistemi biraz karmaşık geldi bana ama siteleri vs çok stabil, eli yüzü düzgün. 7-8 farklı birimde gönderim yapıp hızlı bir şekilde alınabiliyor. ben elimde kalan fazlalık rippleları yollayarak yaklaşık 1000 tane aldım. isteyene refli link gönderebilirim. bu saatten sonra alan da kumar niyetiyle alır zaten, çok fazla inceleyecek bir zaman yok. hayırlısı..
  • maalesef "ver parayi isletelim" tarzi olmayan bir sistem.

1) arkasindaki takim saglam degil
    2) yazilimci ekip yok, sadece bi tane adam var; o da vasat (linkedin profilini inceledim, github sayfasi yok bile). vasattan kastim, 6 aylik milestonu 2 yilda yapacak bir izlenim aldim.
    3) tokenlarla ne yapicaklari belli degil. yani yatirimi isletme, alinan tokenlarla bile olmayacak. bildigin sirket "hissesi" tarzi birsey bunlarinkisi
    4) fintech alaninda ama, tokenlar kisaca para olarak kullanilmayacak.
    5) yakin bir zamanda exchange de listelenicek, buyuk ihtimal, sahipleri guzel bir ziyafet icin 3-5 milyon dolari acarlar ortaya :)
    6) sadece site yapmislar, gidip github sayfasina bakarsaniz, asil projelerde 2 committen oteye gecememis, onlarda readme veya kopyala yapistir prototipler. hic guven vermedi acikcasi.

ozetle; hype olursa 3-5 aya cikar cikacagi kadar; sonra zaten fikir utopya seviyesinde oldugu icin oyle 3-5 yila kadar pek hareketlenme olmaz diye dusunuyorum.
  • kaybetsem üzülmeyeceğim miktarda bitcoin'i bu ico'ya yatırmak için btc gönderdim. amacım 0.02 btc göndermekti. mal gibi yanlış yazarak 0.2 btc gönderdim. merakla bekliyorum neler olacak diye. zengin olursam buraya yazarım artık.

edit: 0.28 btc olarak geri dönüş yaptı, açıldığı gün sattım gitti.
  • üye olduktan sonra nasıl token'a sahip olacağıma anlamadığım yeni crypto para.
  • aylardır takip ediyorum. ico'dan da girdim. mid-jan dediler lakin ancak kyc henüz açıldı. erc-20 destekli wallet ile 31 ocak'ta tokenlarınızı alabilirsiniz.
  • gün itibariyle idax'ta da listelendi. son tahlilde çok güven vermiyor yalnız, %60'ı 3 hesapta toplanmış bir token. umuyoruz scam çıkmaz. çıksa da çıkmasa da bir süre hodl demek gerekiyor.
  • an itibariyle 3 markette yer almasina ragmen, ico fiyatinin altinda satis yapiyor.

oyle koreli firmalar gibi, bi ico alip 3-5 ay sonra 150 katina satma olayi olmuyor bunda...

nedenini daha once aciklamistim, bunlarin tokenlari, teknik olarak hic bir "deger" elde etmiyor.

bana gore zaten fintech disinda yatirim yapilan her sey su an itibariyle utopya ve uzun donemli bir yatirim olarak geliyor.

buyrun buda github sayfasi:
    https://github.com/swissborg

en son commit 28 gun once yapilmis. heralde 50 milyon dolar toplayan adamlar, kollari sivayip, bir an once ise baslamaliydi diye dusunmeden edemiyor insan.
    (bkz: gecmis olsun)