şükela:  tümü | bugün
 • yıllardır boş tutulan eski büyük efes oteli’ni alarak, tadilatına başlayan swissotel şirketi, 88 taşeron inşaat işçisini işten attı.

  taşeron işçilerin işsiz kalması süreci, işçilerin anlatımlarına göre şu şekilde gelişti: önceki gün, televizyonda kürtçe müzik dinleyen (aynur) nizamettin salman isimli işçiye müdahale ederek televizyonu kapatmak isteyen bir mutfak görevlisinin, güvenliği çağırması üzerine salman işyerinden uzaklaştırıldı. işten çıkarıldığından habersiz işbaşı yapmak üzere şantiyeye gelen salman’a işten çıkarıldığı söylendi. beraber çalıştığı arkadaşlarının salman’a destek vermesi üzerine 87 kişi daha işten çıkarıldı.

  otel bahçesinde bekleyen işçileri taşeron şirkete göndermeye çalışan swissotel proje müdürü feyzi hepşenkal, nizamettin salman isimli işçinin bir bayan çalışanı taciz ettiği için işten atıldığını iddia etti. bu iddiayı yalanlayan işçiler ise kürt oldukları için ayrım yapıldığını ve bu sebeple işten atıldıklarını söyledi. işten atılan işçilerin sigorta primlerinin ödenmediği ortaya çıktı.
  ‘senet imzaladım’
  beş aydır otel inşaatında çalıştığını söyleyen ferhat altun isimli işçi, geçtiğimiz ay 1. kattan düşerek yaralanmış. sigorta girişinin yapılarak 15 gün prim yatırıldığını hastanede öğrendiğini söyleyen altun, yatırılan prim, sağlık hizmeti almasına yetmediği için üç ayrı hastanede senet imzalamak zorunda kalmış. altun, hastanelere 500 ytl’nin üzerinde borcu olduğunu belirtti. inşaatta ustabaşı olarak çalışan metin altın ise sigorta konusunu her açtıklarında “sigortalarınızı yatırıyoruz. bir yanlışlık olmuştur” yanıtını aldıklarını belirtti. işten atılmalarının nedenini kürt olmalarına bağlayan altın, “bizi gece yarılarına kadar çalıştırıyorlardı. karanlıkta canımız pahasına çalıştık” dedi.
 • bugun yapilan bomba ihbarı ile otel hızla boşaltılmış, o sırada iş başvurusu yapmakta olan bahtsız arkadaslar apar topar dışarı çıkartılmış haberini aldığımız otel.
 • ye kürküm ye oteli. fiyatlarda pazarlık yapılabiliyor, yalnız pazarlık yapınca sıcak suyu sadece tam saatlerden sonra 10dk boyunca veriyorlar. yok lan şaka, 24 saat sıcak su var.

  5-6 çeşit oda tipi var, genellemek gerekirse normal ve executive olarak ikiye ayrılabilir. executive odalardan birisinde kalanlar özel bir salona giriş hakkına sahip oluyorlar. burada sabahtan akşama kadar ücretsiz aperitif ve içecek servisi yapılıyor. saat 18-20 arasında ise "happy hours" münasebetiyle bütün alkollü içecekler de ücretsiz oluyor. ayrıca bu odalara ait resepsiyon da bu salonun girişinde bulunuyor.

  havuzu da başarılı, hizmet, ikramlar, çevre düzenlemesi tatminkar.

  yemek yemek veya alkol tüketmek için dahili restoran ve barlarını kullanmak israftan başka bir şey değil. aynı paraya çevredeki bar ve restoranlarda daha yüksek fiyat/performans oranı yakalanabilir.

  http://www.swissotel.com/…el home/hotel description
 • 9. kattaki equinox restoran ile sky bar'ın anlata anlata bitirilemeyen manzarası nedeniyle gitme gafletinde bulunduğum; ne manzara (cumhuriyet meydanı dışında bir yer gözükmüyor), ne de hizmet (suratsız garsonlar, başarısız kokteyller), ne de müşteri kalitesi (bi ara adamlar yanlarındaki rus hatunlara rağmen etraflarına göz gezdirmeye başlayınca korktum yani o kadar) konusunda hilton'la asla yarışamayacak olan otel.
 • reklamında içinde bulunan abuk sabuk isimli bir bar hakkında '' mekan yıkılıyordu'' yorumu yapılan otel. iki kızımız bilgisayar karşısında ağızlarını yaya yaya konuşuyorlar reklamda, 1. yayık ağızlı diyor ki '' geçen gun grand efes'e gittik, ay şurada kaldık, ay burada spor yaptık, ay şurada yemek yedik.'' bir kere görgüsüzlük yapma sosyetik banu'nun yandan yemişi. gittiğin her yer öyle hava atar gibi anlatılmaz, azıcık yol yordam bil. kalkmış bir de mekan yıkılıyordu demiş. tiki cenneti olmuş burası, oteli bunların üzerine yapsalardı da nefes alsaydık.

  edit: sky barmış ismi. çok tarz hakikatten
 • asansöründe quickie yaptığım lüks otellerden biri.
 • izmirli olmayanlar için hiçbir şey ifade etmeyecek, izmirli yirmi beş yaş ve üstü grup içinse illa ki bir yerinden efes oteli'ni hatırlattığı için burun direği sızlatacaktır sanırım. sanırsınız ki efes'te komiydim. fakat gerek lobideki barı, gerekse bahçesi ve havuzu muh-te-şem olmuş. fiyatları da swiss'e yakışır cinsten, namı diğer iki kadeh şarap içenin ilk doğan çocuğunu alıyorlar. leziz.
 • internet siteleri çok kötü. derhal çeki düzen vermeleri gerekiyor.