şükela:  tümü | bugün
 • ilk bölümüyle beğenimi kazanmış yepyeni bir anime. animenin konusunu özetlemek gerekirse, 2022 yılında ortaya sword art online adlı bir mmorpg çıkıyor ama bu oyunun farklılığı oyunu "gerçekten" oynuyor olmanız. nervegear denen cihazı kafanıza takarak sao dünyasına giriyor ve burada her mmorpgde yaptığınız gibi level atlayıp yolunuza devam ediyorsunuz. tabi bir farklılık var, bu dünyaya adım atanlar oyundan çıkamıyorlar.(log out olamıyorlar dersek tam mmorpg tadını yakalarız) eğlenceli bir şey olacak gibi, gelecek bölümleri merakla beklemekteyim.
 • world of warcraft oynamak gibi ama böyle gamepadsız veya böyle elinde hiç bir kontrol aleti olmadan oyuncu birisini izlemek gibi. ilginç bir deneyim. bir kaç sinirime dokunan detay olsada şimdilik güzel giden ve bu sezon izlenesi serilerden sadece birisi.
 • özellikle bleach bitmişken shounen tarzında anime arayanlara ilaç gibi gelebilecek seri.
  .hackdeki gibi fazla drama yok, bölümler birbirinden fazla kopuk değil. hani izlerken insanın aklı bazen vagrant story ile
  final fantasy arasında gidip gelmiyor değil. bunların üstüne çizimleri de gayet geçerli bir göz atmakta fayda var.
 • bu senenin en iyi animesi.
 • --- spoiler ---

  11. bölümü itibarıyla esas oğlanımız kıza yüzüğü takmıştır.

  --- spoiler ---
 • hiç anime falan izlemem ama bu animeye kaptırıp 11 bölüm art arda izledim. fikir falan müthiş ama çok fena bir mantık hatası içeriyor.

  --- spoiler ---

  hacı bu adamların gerçek vücudu ne bok yiyor? gerçekten ne bok yiyor ya. vücut yaşamını nasıl sürdürüyor? hayır buna mantıksız olsa bile bir açıklama yapmaları lazım resmen diziden soğudum. yok aslında soğumadım süper dizi de insanın aklına takılıyor ya. yapacakları her açıklamayı kabul edicem.

  --- spoiler ---

  edit: çok bozdu müdür 7. bölümden sonrasını izlemedim.
 • konu olarak gerçekten çok yaratıcı bir anime/manga serisi. ancak ellerinde bu kadar geniş bir alan varken daha ayrıntılı bir şekilde kullanabilirlerdi diye düşünüyorum. her şeye rağmen oldukça güzel olmuş umarım bozmadan böyle devam eder.
 • fazla drama yok lafını geri alıyorum, son bi kaç bölümdür candy candy serisiyle yarışacak kadar duygusallığa yer vermiş animedir.
  hoş 13. bölüm itibarı ile genel hatlarına geri dönmeye başladı çok şükür, öteki türlü çekilmezdi.

  sanırım çoğu insana hoş gelmesinin nedenlerinden biri de animenin oynadığımız rp ve türevi oyunlarla bağdaşmasından olsa gerek
  öyle ya da böyle izlettiriyor insana kendini.
 • 13. bolum ile sinirlerimi geren anime. ulan zaten 20 dk suruyorsun, ne diye vicik vicik duygusallikla 17 dk harcayip, son 3 dk icin "hadi boss a dalalim" diyip, bir hafta bekletiyorsun bizi! ucundan da olsa gercek hayatta bedenlerimiz ne alemde demesiyle de az biraz guzellesecek diye umut ediyoruz.
 • 2012 model animeler arasında -özellikle hayatının bir döneminde mmorpg oynamış olanlar için- en iyisi muhtemelen.

  --- spoiler ---

  14. bölümünde "gerçek hayatta bedenler ne halde?" sorularına güzel biçimde, hatta dramatik biçimde yanıt verdiler. lonca lideriyle ilgili ipucunun, kirito ile düellosunda biraz bariz olduğunu düşünüyorum. gerçi çok anlık bir ipucuydu ama keşke vermeselerdi de kirito başka şekilde çözseydi mevzuyu, böyle olunca birkaç bölümdür "hadi kirito goçum çöz şu ipnenin gerçek kimliğini" diye ben bile bekledim.
  bu arada hikaye sanıyorum yeni bir evrene taşınıyor, elfler periler moduna girecekmiş kirito ile asuna. inşallah uyum sürecinde sıkıntı yaşamayız.

  --- spoiler ---