şükela:  tümü | bugün
  • gabriel knight'ın izinde bir adventure. ismi aklımda değil, avrupalı bir yazarın romanından uyarlama. ilk bakışta güzel ama fena halde yalnızlık hissi uyandıran bir oyun kendisi. koskoca köyde konuşacak bir tane aklı başında adam olmaz mı yahu, yok işte. peki bu başlığın ukteden dolma olduğunu nasıl etsem de bildirsem..
  • kesinlikle full kurulması gereken bi oyun.aksi takdirde cd2 ye geçiş olmaz,ekranın karşısında kalırsınız ölece.
    ayrıca zaman zaman oyun durulup,yavaşlamakta.hareket bakımından kısıtlamanın fazla olduğu bir oyun olduğu için normaldir diyorum ben.
  • dün akşam itibariyle sonunu getirdiğim oyun..bi insan bi oyuna bu kadar mı alışır ve bi oyun bu kadar mı alışkanlık yapar..
    "oo sanırım bitiyor,bitmesin,bir daha bir daha" gibi yalvarmalarıma rağmen bitti işte.oyun bitti ama umut tükenir mi?ben bekliyorum devamını,olmadı ben yaparım.
  • benoit sokal imzalı oyun *..grafikler o kadar güzel ki gerçek mi diil mi ilk bakışta anlayamıyorsunuz.. arka plana deli gibi önem verilmiş; köprüler, nehirler, sokak lambalarından damlayan su taneleri o kadar gerçekçi ki bi süre sonra film izliyormuşsunuz* hissi verior insana..
    automotonlar var oyunda robot demeyin alınıyorlar :p
  • microids'in sanat eseri
  • kate walker adlı avukatın voralberglere ait automotonlar üreten fabrikasının universal oyuncak şirketi tarafından satın alınması esnasındaki işlemleri sonuçlandırmak için fabrikanın olduğu kasabaya gider. firmanın sahibi anna volderberg, kate in gelmesinden 1 gün önce öldüğü için anlaşmanın noter tarafından tamamlanması gerekmektedir. ancak son anda anna nın geride bıraktığı metkupta anna nın hans adınsa bir abisi olduğu ortaya çıkar. mirasçının onayı olmadan fabrika satılamayacağı için kate walker hans ı aramaya başlar. olaylar gelisir
  • zorluk derecesiyle gabrial knight a * asla yaklaşamıycak ama grafikleriylede bir o kadar fark atabilecek microids oyunu...
  • super grafikleri olan ama parmaklayacak fazla esya icermeyen, sadece oyunun akisinda ise yarayacak nesnelere dokunabildiginiz bir adventure oyunu..monkey island serisi bu acidan birkac gomlek ustundur bu oyundan. cunku ivir ziviri boldur, cevrede bortu bocek ne varsa cebinize doldurabilirsiniz
  • uzun bir süre sonra gerek grafikleri gerekse atmosferiyle ağzımın suyunu akıtmayı başarmış, saatlerce bilgisayar başında kalmamı sağlamış yegane adventure. özellikle cep telefonu konuşmalarına hastayım. yani bir an ally mcbeal new york'tan kalkmış fransa'da allahın unuttuğu bir köye gelmiş falan oldum yani öeh. ha oyun basit, konu saçma falan filan ama olsun. onlar nasıl 3d animasyondur, renderingdir kardeşim ya. hele tren istasyonunda kırlangıçların ahenkle uçuşmasını görünce bir an orgazm oldum. allah tepenizden vursun sizi microids. elleriniz dert görmesin.
  • 2 günde bitirilebilen, grafikleri ve arka planları mükemmel olmasına rağmen konu ve diyaloglar açısından pek zengin olmayan, diğer adventure'larla karşılaştırıldığında (bkz: the longest journey) görüntü açısından inanılmaz olsa da gayet kısa süren bir oyun olduğu anlaşılan pc oyunu.
    (bkz: microids)
    (bkz: kate walker)
    (bkz: automaton)
    (bkz: mamut)