şükela:  tümü | bugün
  • stüdyo imge'den çıkan sabri kaliç imzalı kitap. türkiye'de türkçe bir barrett kaynağı olması açısından güzel bir durum bu. fena bir biyografi de değil ancak bazı noktaların sinir bozucu olduğunu söylemek lazım. bir kere bir biyografide bu kadar çok arkadaşla konuşma havası olmaması lazım. yani gilmour syd'e "hala para kazandıracak bir grup bulamadın mı lan?" demiş midir gerçekten de? ya da pink floyd'un 1987'den sonraki kadrosunu anlatırken vokallerin adını yazmak yerine "vokal olarak da üç hatun alarak kurdukları" demek ne kadar doğru? bir de küçük ama önemli hatalar var octopus'a octopous ya da megadeth'e megadeath denmesi gibi ve bunlar da kitabın ne kadar aceleye geldiğini gösteriyor. o zaman bu entry'yi arnold layne'in fantastik türkçe çevirisiyle sonlandırayım: "ah arnold layne, aynı şey değil ki leyn!"
  • --- spoiler ---

    ya herşey güzel de ' o anda her türk'ün ağzının kenarında küçük bir gülümseme yaşatacak bir olay yaşandı: klübün gediklerinden birinin de adı sid barrett'i.'
    (syf.4)

    --- spoiler ---

    bu ne lan? hadi sid barrett diye baska biri varmis ilginç de, bunun türk olmakla ne alakası var? araştırdım öyle bir türk;e'de rastlamadım ki..
hesabın var mı? giriş yap