şükela:  tümü | bugün
 • scifi channel'ın yeni ismi.. the new york times'ın haberine göre 7 temmuz 2009'dan itibaren kullanılmaya başlanacakmış.
 • isim hakları "syfy portal" (şimdi "airlock alpha") adlı sitenin kurucusundan satın alınmıştır. fakat kurucu michael hinman'ın belirttiğine göre satın alma sürecinde nbc universal'in adı doğrudan geçmemiştir. anladığım kadarıyla başka bir firma devreye girmiş. ancak hinman'ın belirttiğine göre bayağı tuzlu bir ödeme yapılmıştır:

  "all i can tell you is that the amount was far more substantial than anyone who was simply looking to get into the science-fiction news business would pay, even me," hinman said. "so we knew it was someone extremely well capitalized."

  hinman bu ismi 1998'de bulduğunu söyleyip nbc universal'in herhangi bir referans göstermemesine gücenmiş anladığım kadarıyla. öyle yani, scifi channel "biz bulduk" derse inanmayınız..

  hinman'ın kendi sitesindeki haber bu:

  http://www.airlockalpha.com/news426171.html
 • scifi channel'ın yeni halidir artık efendim. tanıtımı şuradan izlenebilir:

  http://www.syfy.com/imaginegreater/

  isim haklarının ne kadara satın alındığını sonunda açık seçik yazmış satan zatı-ı muhterem, michael hinman: 250. 000 usd.. satın alanın nbc olduğunu bilselerdi bunun kaç katını isterlerdi acep?? hinman hala "niye ismi biz bulduk diyorsunuz ???" serzenişlerine devam ettiğine göre bir acısı var... olan olmuş artık ya neyse..

  http://airlockalpha.com/node/6502
 • d-smart bünyesinde yayına başlayacağı duyurulan kanal.

  kaynak
 • 5 ekim 2010 günü yayın planına göre sabahtan akşama kadar caprica yayınlayacak olan kanal.
 • bir zamanlar battlestar galactica'yı yayınlıyordu. şimdi ise stargate universe'ü yayınlıyor. epic fail dedikleri bu olsa gerek ya da "nereden nereye".
 • sayfiyenin kısaltması*
 • epic fail listesine caprica'yı da eklemiş kanal.
  şöyle izah edeyim.

  battlestar galactica gibi hayvani bir yapıma sen prequel hazırlatıyor, yayınlamaya başlıyorsun.
  pilottan sonra ara, en gaz bölümden sonra sezon arası derken dizi piç ediliyor.
  akabinde başka bir prequel muhabbetleri palazlandırıyorsun ortaya. *
  "yok abi caprica'yı iptal etmeyi düşünmüyoruz," diyor senin "executive vice president of original programming, syfy and co-head of content for universal cable productions."
  1 hafta geçmeden daha iptal etmeyi düşünmüyoruz dediğin diziyi iptal ettiğini açıklıyorsun.

  fail!
 • elinde battlestar galactica ve stargate gibi hayran kitlesi çok geniş ve çok sadık iki franchise olmasına rağmen ikisinin de spin-off dizilerini batırmayı başaran kanal. bunun üzerine de imagine greater diye dolaşırlar utanmadan hala. neydin ne oldun syfy.