şükela:  tümü | bugün
  • kurumsal ortamlarda* e-mail mesajlarının dibine "saygılarımla" manasına gelsin diye kondurulan, ne ölçüde saygı içerdiği şaibeli kısaltmacık.

(bkz: tşk)
  • is yazismalarinda kullanilan salakca bir kisaltma. bakin salaklar kullanir demiyorum, salakca diyorum. ardinda su sekilde ifadeler vardir bu kisaltmanin :

1. o kadar mesgulum ki anasini satayim, "saygilarimla" yazacak kadar vaktim yok. calisiyorum, deger uretiyorum, mureffeh turkiye'nin kazma bir neferi olarak mesaimi oldugunca isime harciyorum..

2. feci pratik zekaliyim, 12 harf yerine 3 harfle kendimi ifade edebiliyorum. artan vaktimde de fwd maille gelmis yigit ozgur karikaturlerine bakiyor, can dundar yazilarini okuyorum..

maalesef bu ifade karsi tarafta dogru algilanmaz :

1. cok isim var havasi veriyor lavuk, sirf pozsun amina koyyim..

2. bu ne be, sanki chat yapiyoruz ibneyle..

en sinir bozucu olani ise bu kisiye attiginiz mail'de "merhaba x bey/hanim, falan ... filan iyi calismalar, mak yüz" şeklinde bir format kullandiktan sonra bu kisaltmayla karsilasmaktir. o zaman insanin tepesi atar, "10 tane tusa basamiyosun da ne saygisindan bahsediyorsun" der ve soyle bir cevap yazar :

eyw aq.
  • meali:

seni yeterince önemsiyor değilim..
    benden üst konumda değilsin ve yazışmada bahsettiğim işi acilen yerine getirmen gerek.
    çok yoğun ve senden mühim biriyim..
    üç harfe tıkladığıma şükret.
    i.ç. de yazabilirdim..
  • (bkz: rgds)
  • yazışmaların sonunda kullanılması yazışma sonunda hiçbir ifade kullanılmamasından daha az saygı uyandıracak ifadedir. sakin sakin otururken aldığım e-postanın sonuna muhtemelen iyi niyetle eklenmiş, ama aynı zamanda cinleri tepeme çıkarmaktan başka bi işe yaramamış, densizlik göstergesidir. hiçbir şey söyleme daha iyi arkadaşım, syg nedir yav, iş mi yapıyoruz msn de mi takılıyoruz, alla alla yav.
  • çakma ssg
  • (bkz: tşk syg iç)
  • sıkça kullandığım ifade. nedeni ise; yoğun bir günün içerisinde hızlıca deli gibi mail atmam gerek evet hem saniye bile farketse zamandan kazanıyorum hem de saygılarımla yazarken genelde yanlış yazıyo olabiliyorum o hızla ve dalgınlıkla. sayıglarmla, kaygılarımla, sayglarılımla gibi yanlış yazımlardan korunmanın tek yolu syg'dir.
  • hayır zaten imza denilen şey ekleniyor mailin altına, üşenme de gir imzana "saygılarımla" ekle.. bu ne böyle syg falan..
    yazma daha iyi..
  • kurumsal firma çalışanlarının birbirinden nefret etmesinin önüne geçmek amacıyla başlatıldığını düşündüğüm saygılarımlakelimesinin kısaltılmış hali.