şükela:  tümü | bugün
  • tanımlamak gerekirse ;
    alcest'ten tanıdığımız pek muhterem neige'yi vokalden çıkarıp da (mümkün olmasa bile),
    onun vokallerinin yerine kod adı sylvaine (asıl adı ; kathrine shepard ) olan norveçli hanım kızımızın sesini eklediğimizde ortaya çıkan müzik grubunun adıdır demek fazlasıyla yeterli olur.
    grubun (ya da sylvaine hanım kızımızın) alcest sever herkesin dikkatini çekmesi ve dinlemesi gereken 2016 çıkışlı wistful albümü mevcut.
    albümün müzikal yönüyle alcest ile biraz fazla abartılı benzerlik taşıdığını düşünsem de
    bu abartının rahatsız edici bir boyut taşımıyor olduğunu söylemem gerekir.
    grubu ve tanımda kullandığımız alcest'i bilmeyen arkadaşlar için tarz tanımlaması yapacak olursak da ;
    bahsettiğimiz bu albümün melodik yönünün zengin bir post rock'tan
    atmosferik yönünün de blackgaze türünden beslendiğini belirtmekte fayda var.
    albümdeki şarkılar; clean vokalli ve dişi yakarış misali uluyan (ecnebinin growl vocal dediği) vokallerden oluşuyor. ben growl vokalli şarkıları nedense ayrı bir sevdim ve bu yönden fazlasıyla başarılı buldum.

grubu deneyimlemek isteyen arkadaşlar için earthbound şarkısını dinlemelerini tavsiye ederim.buyurunuz ;

https://www.youtube.com/watch?v=3eofgqyke5o
  • 2014 yılında çıkan silent chamber, noisy heart ve 2016 yılında çıkan wistful isimli iki albümü bulunan kathrine shepard'ın grubunun adı. bana kalırsa grup tamamen neige'nin kontrolünde. çünkü dinlerken ''aaa alcest vokal mi değiştirmiş?'' derken bulabilirsiniz kendinizi. kathrine ablamız öyle takılıyor gibi.

tür olarak ambient ve post-metal çalıyoruz diyorlar. hiçbir zaman neye yaradığını anlamadığım post-metali bilmem ama ambient olarak çok başarılı buldum. hatta biraz abartıp hafif* burzum tadı aldım bile diyebilirim.

a ghost trapped in limbo şarkıları ikinci albümden favorim. ayrıca hic kimse ya da hic biri'nin tavsiyesi earthbound da çok sağlam bir parça. kathrine ablamız vokalde şov yapıyor bu parçada.
  • delusions diye bir şarkıları vardır ki akıllara zarar:

https://www.youtube.com/watch?v=lky6kocrb3y