şükela:  tümü | bugün
  • fiyat/performans oranı yüksek bir scooter. suzuki destekli. çok şık ve kullanışlı.

http://www.motana.com.tr/e-store/gts_250.php

5-6 ay sonra kısmetse altımda.
  • sanyang motors (sym) un ürettiği tayvan menşeili maksi scooter markasi.

siyah olanlarının tadindan yenmez. gorunum dışında motorda kullanilan porselen iç yüzey de bir kalite gostergesi olsa gerek.

sym joyride 200 un büyük abisi olur bu alet.
  • (bkz: ssangyong)
  • bir depo benzin ile ( 12lt ) 340 - 360km yol yapmaktadır. 2009 ve öncesi modelleri karbüratörlü olmasına rağmen yakıt tüketimi düşüktür. yokuş yukarı çekişi güçlü olmasının sebeplerinden biri seramik silindir bulundurması torku yüksek tutarak yolu kavramakta ve dengeli bir sürüş sağlamaktadır. maksimum hızı 135-140kmh olup yokuş aşağı 145-150kmh çıkabilir. tabiki motoru son hızda zorlamadan kullanmaya özen göstermelisiniz. devamlı kullanımda 15000km'ye kadar fren balatası dışında değişim istemez.

2010 2011 evo modelleri özelliklerine göre pahalı olsada kaliteli ve görünüşü şık scooterlardır. bu arada gelecek sene sıfır 2009 model tek göz bulmakta zorlanabilirsiniz. elinizi çabuk tutun.
  • benzin bitmeye yakın sarı ikaz lambası yanıyor. yandığını gördüğünüzden itibaren 15-20km arası götürüyor. daha fazla denemedim yolda kalmak pek hoş olmazdı. bu arada kediler selesini çok rahat bulmuşlar heralde, ailecek kalıyorlar.

4lt/100 km gidiyor. enjeksiyonlu olanları 3.5lt/100km yaktığı söyleniyor.
  • joyride 200 deneyimimden sonra sahip olduğumdur. güzeldir, keyiflidir, rahattır.
  • 1 sene sonra acı acı farkına vardım. frenleri pek tatminkar değil.

aslında kombine fren sistemine alışmak arka frene abanarak ön freni yumuşak sıkmak bu işin sırrı oluyor.
  • kendisiyle birlikteliğimizin 1 buçuk senesine geldiğimiz şu günlerde 15.000 km civarı kayış ve ön fren balatası değişmiş olup canavar gibi yoluna devam etmektedir.
  • bagaj hacmi , benzin ve konforda ön plana çıkan motorsiklet.
  • başlangıç motoru olarak mükemmel bir motor. fiyat/performans mükemmel. parçaları çok ucuz. görüntüsü gayet hoş, artık 6 7 senelik bir motor olduğu için yakıt tüketimi yukarıda yazılanlardan biraz daha fazla. 1 depo benzinle 250-275 arası gidiyor. ama bu ışığın yandığı km. sonrasında bir 20 km fln daha gider heralde. kombine fren yeni başlayanlar için hayat kurtaracak bir detay. max hızı 140 145km arası. hasdal yolunda yaptım onu da. dümdüz gittim yani sürekli. bagaj hacmi gayet yeterli. kask + ufak tefek eşyalar için. biraz geniş olduğu için e-5te fln da gidiliyor rahatça, hacimli yani. arkada oturan kişi öndekinden çok daha rahatmış dediklerine göre.

kötü yanları; benim motorum için aküydü. soğuk havada biraz ısındırmak gerekiyor. ama bu sanırım bu cc deki çoğu motor için geçerli olan bir şey. bir de yağ yakması olayı var. 1000 km de 1, 1 lt fln ekliyordum, o da 20 tl ediyor ki lafı edilecek bir para değil.

bunlar dışında canavar gibi motor.