şükela:  tümü | bugün
  • haftasonu cihazı kısa süreli test etmemden mütevellit,
    ara hızlanması süper frenler çok başarılı(lastikler maxiss bu arada)
    gösterge ekranında yok yok!
    benzin, devir saati, hız, vites, sıcaklık ve tam hatırlayamadığım birkaç şey daha vardı,
    hani bir duke200 değil ama duke200'ün göstergesine 10 dersem buna da 9 verirdim,
    tip olarak gayet yerinde,
    cbr250'nin tipini beğenmeyen daha bir naked motor isteyenlerin tercih edebileceği,
    ikinci elinin hondadan ucuz olacağını düşündüğüm taiwan malı motosiklet.
  • piston çapı ve strok değeri 71*63 olan, tek silindirli, çıplak, 250cc motor hacmi ile düşük vergisi olan mükemmel bir motosiklettir. 250cc sınıfında en az yakan makinedir. çıplak motosiklet sınıfında 2014 yılında, tek rakibi olan suzuki inazuma 'dan 20 kg daha hafif, 1500 lira daha ucuz, 100 km'de yakıt tüketimi yarım litre daha azdır.
  • duke 200 ve bajaj pulsar 200 ns ile birlikte başlangıç motoru olarak düşündüğüm üçüncü motosiklettir. bilen, kullanan varsa yeşillendirebilir.
  • hayatımda sürmek için çabaladığım ilk ve son iki tekerlekli ve motorlu araç.
    çabalarım neticesinde sol kolumda birinci derecede aşınma, sol diz kapağı altında bir delinme ve epeyce damla anne gözyaşı ile karşılaştım.
    arabanın debriyajını kavrayabilmesi aylar süren bir insan evladı olarak motorun debriyajını anında kavramam beklenemezdi zaten... iki metre sonra kendimi zemine temas ederken buldum ve arkadaşımın bağırarak adımı söylemesi üzerine başımı kaldırıp mahçup bir tavırla "kusura bakma değerli arkadaşım şık ve gösterişli motorunuzu düşürdüğüm için derin üzüntü duyuyorum lütfen olası zararı bana fatura edin" dedim. arkadaşım ise gerçek bir arkadaş gibi " yerim motorunu bırakınız onu, siz değerli ve yiğit arkadaşıma zarar gelmesi beni en çok üzen ve gönlümün şu kısmını yaralayan şeydir." dedi ve başka noktaya parmak basarak dizimdeki delinmeden kaynaklı koyu kırmızı renkli alyuvar çıkışını gösterdi. ben de bilinçli bir ilk yardım eden yardımsever olarak zehirli kanı dizimden emip tükürdüm ve motorun arkasına binerek evin yolunu tuttum. yolculuk sırasında, dizimin altında açılan deliği sıktığımda çıkan hava kabarcığını düşündüm ve mantıklı bir sonuca varamadım...
    evde zaten gözyaşı şenliği vardı.

müthiş talihsizliğimi bırakıp motora gelirsek. şık bir motor olduğunu söylemeden edemeyeceğim. takım elbise ile sürülecek bir klaslığa sahip. iki metrelik sürüş deneyimim neticesinde sadece koltuğunun rahat olduğunu söyleyebilirim. arkadaşım sürerken de sesi hoş geliyordu.
  • hacmine göre aşırı ağır motosiklet. 25kg kadar hafifletebilseler, çok ekonomik olacak zira ağırlığına göre az yakar.
  • 2012 modeline sahip olduğum motosiklet. dengeli, seri, yakıt tüketimi düşük, ucuz, uzun yola da elverişli şehir içi kullanmaya da. tek sıkıntısı bunun reklamını iyi yapamadılar bilinirliği yok bu da ikinci el piyasasını düşürüyor. ama öyle zırt pırt değiştirmem uzun yıllar binerim diyorsanız bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. ben bir tek gidon yükseltme uyguladım çok daha rahat oldu. uzun lafın kısası tavsiye edilir bir motor genel olarak.