şükela:  tümü | bugün
 • çamur at izi kalsın mantığıyla nick altına koşan ad hominem üstatları tarafından hakarete uğrayan yazar.

  ad hominem nedir? birinin iddiasını çürütme yöntemi değildir. türkiye'de en çok başvurulan bu mantık hatası genellikle kasıtlı olarak yapılır. sözlük de türkiye'den bağımsız bir platform değildir. burada da çok sık olarak bu yönteme başvurulur. adam karalama safsatası olarak da bilinir. bu yöntemi kullanarak ancak muhakeme yeteneği gelişmemiş ve etiketlerle düşünmeye alışık tipleri kandırırlar. bunu yapanların iq seviyesi, giydikleri ayakkabı numarasından fazla değildir. birkaç örnek verelim:

  a kişisi: 3 + 3 = 6'dır.
  b kişisi: dediğin yanlış çünkü sen fenerbahçelisin.

  a kişisi: türkiye'nin başkenti ankara'dır.
  b kişisi: dediğin yanlış çünkü sen dincisin.

  a kişisi: evrenin bir nedeni vardır. çünkü var olmaya başlayan her şeyin bir nedeni vardır ve evren var olmaya başlamıştır.
  b kişisi: dediğin yanlış çünkü sen dindarsın.

  görüldüğü üzere b kişisinin ad hominem yaparak çürütemeyeceği tez, iddia yok!

  ayrıca (bkz: straw man/#9493367)
 • hislamcı başlığına bakınca yeni bir dinin peygamberi olduğunu düşünmeye başladığım yazar.
 • islam'ı ''en eski, orijinal olarak günümüze ulaşmış'' kaynak olan kuran'a dayanarak aktarmaya çalışan yazar.

  ''kuran'daki islam'' yabancı geliyorsa bu yeni bir din kurulduğunun değil islam'dan sonra adı islam olan yeni din/ler kurulduğunun kanıtıdır.
 • deve sidiği içenlere saygılıdır.
  deve sidiği içmeyi peygamber sünneti olarak iteleyen hislamcıların karşısındadır.

  bağlantılı olarak; umre'de deve sidiği içen iki vatandaş hastanelik oldu

  (bkz: deve idrarı içmek)
 • müslümanlığın tek kaynağının kuran olduğunu kendi ifadesiyle "hislamcılara" bilal'e anlatır gibi anlatmaya çalışan samimi bir müslüman yazar.

  entryleri son zamanlarda favorim oldu, sık sık açıp okuyorum; kendimi müslüman olarak görmeye başladığımdan beri kuran dışında hiç bir kaynağı kabul etmiyordum, bu yüzden dışarıdan pek inançlı olarak görüldüğümü de söyleyemem, ve açıkçası kuran harici kaynakları da okuyarak zaman kaybetmedim bugüne kadar ama kendisinin yazıları ile eksik olduğumu hissettiğim konularda bilgileniyorum. bu yolda devam etsin, çok iyi yapıyor.
 • çevremdeki inanan insanlara kur'an sadece kur'an diye çırpınırken, yozlaşmış olan bu dini hurafelerden, bidatlardan ayıklama yoluna baş koymuşken ve kuran müminleri olarak başta kendi din adamlarımız tarafından 'onlar sadece kuran diyerek peygamberi hiçe sayıp dinden çıkıyorlar' diye iftiraya maruz kalırken bir gün bu güzel adamı keşfettim ve içi altın dolu bir hazine bulmuş gibi bir gece sevinçle mesaj attım.

  'sonra bir sabah uyanıyorsunuz sadece burcu aslan olmayan aslan kadar cesur bir kadın yüzlerce binlerce hurafeye, uydurmaya, rivayete savaş açmış, sizin cephenizde. tebrikler ve teşekkürler aslan burcu kadını umarım bu savaşı yaralanmadan kazanırız.' demiştin mesajıma karşılık olarak.

  bu din özüne dönene kadar, hadis altı altında peygambere iftiradan başka işlevi olmayan yalanlardan arınana kadar, peygamberin de mezhepsiz olduğu ve yönünü sadece allah'a döndüğü o günlerdeki gibi gerçek müminlerin mezheplere prim bırakmayacağı o gelecek güne kadar, hacıyla, hocayla, mürşidle, müridle, evliyayla, kamil insan dedikleri peygamberlerden bile üstün gördükleri kullarla yaşanan bu şirk dininin hatta şirket dininin yok olacağı güne kadar gerçek dinin sadece kuran olduğunu elimizden geldiğince anlatacağız, sorgulamayan beyinlere de sorgulatacağız.

  tanım: aynı yolun yolcusu olduğum dava arkadaşım.
 • dini sitelerden topladığı aforizmalarla "kur'an çok şahane olm" ayarında bayan uzunlukta entariler giren bir misyoner-yazar.. olsundur terörist yandaşlığından iyidir yine.
 • kim pohpohlamış bu kardeşi bilmiyorum ama beş para etmez yazılarını bu kadar yayinlayabilmesi tam bir cahil özgüveni. sabahtan beri sol frame'de dinle alakalı başlıklar göze çarpıyor hepsinde kendi sikko yazıları var. uzun uzun yazdıklarını eleştirmeyeceğim ama "ateistler tesadüflere inanırlar ve maymundan geldik derler" gibi şekillerle giriş yaptığı yazilarla ciddiye alınmayı bekliyorsa çok yazık.

  ayrıca islamı aklamanin 1001. yolunu bulmuş gibi davranmana gerek yok kardeş 20 paragraf kopyala yapıştır ettiğin yazı "ateistlere namaz kılmak zor geldiği için ateistler yoksa gördüğünüz gibi islam en birinci dindir" diye bitiyor amk. facebookta en güzel dinimiz islam :)) sayfasından bir farkı olsa yazdıklarının eyvallah da şu vaziyette copy-past yapıp hababam upladigin başlıkları takibe almış kimselerin hevesini kaçırıyorsun ancak.
 • (bkz: kedicik)
 • mallar listeme ilk eklediğimdir