• (bkz: sytnax error)
  • 3 ya$indaki yegeniniz cpc464'unuzun ba$ina gecip rastgele bir$eyler yazmaya ba$ladiginda her enter'a bastiginda ekrana cikan hata mesaji..
  • yiilardan sonra 64'un tu$larina dokundugunuzda her yazmaya cali$tiginiz komuttan sonra cikan $ey. pc keyboard generation bilmez 64 klavyesini cok gudik gelir onlara.
  • madem yazım yanlışı yaptığımı anlayabilecek kadar zekisin hatayı da düzeltsene elin değmişkn diye kızardım alete o yıllarda,gerçi load yerine loaf yazınca da ne demek istediğimi anlamasını beklemek şu an bile çok mantıksız gelmiyor,günün birinde yanılıp da "press olay on tape" deseydi ben kavrardım gene de mevzuyu.
  • insan beyni de anlamadığı, kavrayamadığı olaylar vuku bulduğunda syntax error verir. heyecanlanmayın, zaten syntax tamamen linguistik bir terim, ağzı olan konuşuyor kapsamının kapsadığı türü belirlemiyor mu. örnek vermek gerekirse iyi niyetle bir işe başlar ve kafamıza bir şeyler yersek sintaks eröl veririz çünkü biz bu veriyi girmedik? o zaman neden başka verinin çıktısını alıyoruz, değil mi ama? ("hayır değil, commodore 64 müyüz lan biz" seslerini duyar gibiyim)
  • (bkz: cezmi ersöz)
  • 2001 yilinda eskisehir' de kurulmus hardcore grubu*
  • bugun bilgisayar programcisi olan c64 neslinin ilk karsilastigi hata mesajidir, bu yuzden gonullerdeki yeri ayridir.
  • code belli kurallar çerçevesinde yazılmalıdır.aksi takdirde compiler codu anlayıp makine diline çeviremez.böyle bir durumda bütün programlama dillerinde de geçerli olan exception ın adı syntax error dur.yeni nesil compiler lar hata yı daha iyi tanımlamakta düzeltilmesinde handle edilmesinde yardımcı olmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap