şükela:  tümü | bugün
 • suriyede askerimizin ilerleyişini takip ettiğim site.
  son durum

  düzeltme: knary - öso'ya turkish backed jihadist yazmışlar. kuzey ırak taki pkk ile suriyedeki ypg yi farklı göstermişler.
 • terör örgütü kaynaklarına dayanarak haber ve güncelleme yapan taraflı bir sitedir. liveuamap.com gibi eli yüzü düzgün bir site engellenmişken, taraflı propaganda yapan bu iğrenç sitenin açık olması ise siteleri engelleyen birimlerin düzgün çalışmadığının apaçık bir örneğidir. uzun zamandır takip ettiğim bu 2 siteden syriancivilwarmap, eline geçen her fırsatta pkk medyasının ağzından konuşurmuş gibi pinler atıp haberler sunmaktadır.

  mesela en basitinden örneklendireyim. syriancivilwarmap.com 'da anlık olarak akçakale'de 2 pin var; bir tanesi rte'nin avrupayı mülteci olayıyla tehdit etme haberi, diğeri de öldürülen pyd'li sayısının haberi.

  liveuamap.com 'da ise akçakale'de anlık olarak 6 pin var, 2 tanesi sivillerimizin vurulma haberleri, 1 tanesi valiliğin ölen sivillerimiz hakkındaki açıklamaları, 1 tanesi aktif askeri hareketliliğimizle ilgili bir haber, 1 tanesi ise yabancı bir kaynaktan pyd'nin akçakale sınırını bombaladığı haberi.
 • türklerin operasyona başlamasıyla ışid'in serbest kalıp güçlendiği algısını yaratmaya çalışan taraflı site.

  pyd'nın sivil yerleşimlere attığı bombalara ve sivil kayıplara değindiği yok.
 • son günlerde tamamen pkk/ypg borazanlığı yapan sitenin twitter hesabı twit'lerinin silindiğine dair şikayette bulunmuş. (bkz: pkk yanlısı sosyal medya hesapları) başlığının başarıya ulaştığının kanıtı.

  https://mobile.twitter.com/…tus/1183319274175246338
 • bir tarafta turkish-backed jihadists diğer tarafta syrian democratic forces. terminoloji üzerinden algı yapmayı da eksik bırakmayan liveuamap çakması.
 • ulan bu ülkede neden hiç kimse işini düzgün yapmıyor???!!! çıldıracağım ya! wikipedia engelleniyor, imgur engelleniyor da bu lanet olası site alenen dezenformasyon ve türkiye aleyhine karşı kara propaganda yapıyor ve hâlâ ülke sınırları içerisinden ulaşılabilir???!!! engelleyin kardeşim kapatın bunların algı operasyonu dolu, bilgi kirliliği içeren, anti-türkiye sitesini de twitter'ını da.