şükela:  tümü | bugün
 • bir lastik markası. ne kadar kaliteli bilmiyorum ama çok kalitesiz bir reklamı var. reklam ajanslarıyla anlaşmalarını gözden geçirmeleri gerekir.

  (bkz: iğrenç reklamlar)
 • bu aralar yine mevsim gereği acaba kış lastiği mi alsam arayışlarına girmişken karşıma tüv standartlarına uygun, alman malı ve gayet ekonomik bir lastik markası diye çıktı. alman malı demişken; saçma gelecek biliyorum ama kış için "everest 1" diye bir modeli var, sırf isminden ötürü huylandım bunda kesin bir türk parmağı var dedim ve biraz araştırınca şirketin aslında almanya'daki türk bir aileye ait olduğunu öğrendim. aslen bayburtlu keskin ailesinin almanya'da kurduğu bir jant firması ve zamanla bu firmanın işi büyüterek ürettiği bir lastik markası imiş syron.

  açıkçası çabuk yıpranması ile ilgili tereddütlerim var. çok memnun olanı da, yerden yere vuranı da mevcut ama ciddi testlerde kendine yer edinmiş olması kayda değer.

  http://www.tyrereviews.co.uk/…e/syron/everest-1.htm
 • üç yılda üç tane değiştirdiğim acaip bir lastik markası. lastik mi dandik ben mi malım karar veremedim şimdi.
 • hep brigdestone alırdım ama ilk defa syron aldım. henüz iki gün oldu. deneyimlerinizi yazacağım. eski lastiklerim 60 bin km dayanmıştı. bakalım bunlar ne olacak?
 • ilk izlenimlerim şöyle:
  brigdestone lastiklere göre oldukça yumuşak. bu iyi mi kötü mü bilmiyorum ama daha bi rahat sanki. çukur ya da yükseltilerde sarsmıyor.
  park ederken lastiklerin kaldırıma değmesi beni düşündürüyor. yumuşak olduğu için zara görür mü acaba diye...
  brigdestone kullanırken böyle bir derdim asla yoktu. yanaklar oldukça sağlamdı.
  bunun kararını vermek için erken ama dediğim gibi yumuşak olması beni düşündürüyor.
 • kayyum atanmış. habere göre çalışanının itirafı çok ilginç:

  tanık s.t, bayburt merkezli faaliyet gösteren firmanın almanya'da da işlerinin olduğunu ve çin'de üretilen jantlar ile lastikleri almanya'da üretilmiş gibi göstererek sattıklarını savunarak, şunları söyledi:

  "satış elemanıydık, benim görevim lastik ve jant satmaktı. bize bunun konferansı yapıldı. bu jantların alman malı olduğu ve almanya'da üretildiği, yine alman malı olarak satılacağı söylendi. daha sonra ürünler bize gelince kolilerin üzerine gerçekten 'germany' yazılıydı. koliyi açtığımızda ürünlerin çin'de üretildiği ibaresi vardı. bu durumla ilgili olarak almanya'da bulunan patronumuz u.k, ürünleri müşterilerimize teslim etmeden önce kolileri açarak çin ibarelerini kazımamızı istemişti. biz de patronumuzun dediği gibi ürünleri müşterilere götürmeden önce kolileri açıp ürünler üzerindeki çin ibarelerini tamamen kazıyorduk. daha sonra açtığımız ürünleri yeniden poşetleyip koliye yerleştirerek müşterilere o şekilde gönderiyorduk. yani bu şekilde çin'de üretilen ürünleri alman malı olarak satıyorduk."

  http://aa.com.tr/…nti-alman-mali-diye-satmis/915578

  http://www.lalehaber.com/…anan-sirketler-19483.html