• yaklaşık 650.000 doları görmüş coindir. bu olayı gördükten sonra bütün coinlerime 10 kat 100 kat yukarı 1000 kat yukarı satışlar girdim. olur da denk gelirse diye.
    ayrıca 1.000.000 kat artmıştır 1 dakika içinde. boşuna sevinmeyin satamazdınız o fiyattan anca çok önceden satış girmiş olmanız gerekiyordu. millet hack yaparken kıyıdan köşeden siz de yararlanırdınız ama kimsenin 1 sys yi 96 btc den satışa gireyim diye bir düşüncesi olamazdı sanırım.
    başka bir sorunsal da bende sys vardı marketten sattım diyelim. o arada fiyat neyse ondan gitti. geldi hesabıma 100 btc. acaba binance bu işin içinde sende vardın diyip parayı verir miydi? sonuç olarak günlük 2 btc çekebiliyoruz. parayı anında aktaramazdık. kafamda deli sorular.
  • edit: 96 btc'yi görerek tarihe geçmiş bulunmakta, boşuna demedim parlayacak diye.. *

holytransaction tarafından desteklendiği haberiyle ince ince derinden ve sessizce gelen bir altcoin olma yolunda emin adımlarla gidiyor. changelly'in syscoin'i kendi sistemine entegre etmesinin ardından dif(decentralized identity foundation)'in kurucu üyelerinden blockchain foundry'nin microsoft azure ve ibm gibi güçlü şirketler ile ortaklık sonrası zincirlerini kıracağından eminim.

yatırım amaçlı 12 cent'den bi miktar aldım tutuyorum. şu anki değeri ise 0,00007550 btc. yani güncel btc kuruna göre tanesi 20 cent civarında.

erken alanın elinde parlayacak, dikkat et patlayacak demedim.*
    http://syscoin.org/
    https://www.youtube.com/watch?v=btobhjsszj8
  • use case'i amazon, ebay gibi komisyon üzerinden çalışan e-trade marketplace'ini blockchain ile entegre ederek decentralized hale getirmek, transaction'lara anonimlik sağlamak ve satıcıları komisyon ücretlerinden kurtarmak olan bir altcoindir. altcoin furyasında ortaya çıkmamış olup, yaklaşık 4 senedir geliştirilmektedir. şu an trend olan binance, kucoin gibi borsalarda değil de pabucu yavaş yavaş dama atılan bittrex'te bulunuyor. son altcoin furyasında beklenen atılımı bir türlü yapamamasının nedenlerinden biri de bu.

2018 başı itibariyle geliştiricileri yatırım alarak tam zamanlı çalışmaya başladılar. yakın zamanda büyük çaplı releaseler geliyor, ocakta bu marketplace'i internete getirecekler (şu an yalnızca blockchain üzerinden ulaşılabiliyor) hem de masternode çıkarıcaklar. masternode'un dash'te nasıl bir etki yaptığını takip edenler bilir, roi*, en az onun kadar iyi olacağa benziyor. aynı zamanda rebranding'e yöneldiler, logolarını websitelerini baştan tasarlıyorlar. marketing yoğunluşacaklarını da açıkladılar, zira istediğin kadar sağlam projeye sahip ol, hype yaratmıyorsan çıkamıyorsun.

al-sat coini değil hodl coini, marketcap şu an 473 milyon dolar. son releaseların hype yaratması durumunda ilk 25-20'ye girebilir, bu da fiyatta en az 7-8x artma demek. yatırım tavsiyesi değildir, kendiniz araştırın.

edit: 1 sys'nin 96 btc olmasıyla beni kısa süreliğine dolar milyoneri yapmıştır.
  • binance olayı olmasaydı bu hafta 3000 3500 sats çok rahat görecekti. belki daha altına bile sarkabilirdi. hatta teknik ekibi telegramda topa tutuluyordu dün masternode ertelemesi nedeniyle. şimdi aynı değerlere sarkar mı, binance balinaları izin verir mi ortalık sakinleşince anlaşılacak. o değerlere sarkarsa değerlendirilebilir. önümüzdeki 3 ayda hardfork ve masternodeların olaya dahil oluşu, blockmarket web açılışı, yeni gelen sys altyapısı kullanan ico'lar ve hazirandaki airdrop gibi oldukça sağlam gelişmeleri mevcut çünkü.

hodl ya resulallah!
  • şubat ayında 50 $'a 136.000 adet alıp bu gece satan birisinin, cebine 155.000 $ para girebilirdi.
  • 3.0 versiyonunun çıkmasına 2-3 gün kadar kalmış olan coin. 683412. block itibariyle gerçekleşecek olan bu update ile beraber masternode kurulumu mümkün olacak ve transfer hızı yüksek hale gelecek. ayrıca 100bin coini kilitleyerek masternode kuranlar pasif gelire sahip olacak. kurulacak olan binlerce masternode ile piyasadaki 500 milyon coinin 100-200 milyon kadarı arzdan kaldırılması bekleniyor.
  • altcoin aleminin trolü bildiğin. bunda olan ve olacak olan gelişmeler bir başka altcoinde olsaydı muhtemelen şimdiye kadar 4-5 kat sats. artışı olarak yansımıştı. bu gerizekalı ise en beklenen hamlesini, masternode güncelleştirmesini yaptı, sec ile uyumlu hale getirdi ve düşüyor. binance'a eklendi anlık bir yüzde 25 yaptı çakılıverdi. pek ihtiyacı olmasa da, tasvip etmesem de mesela john mcafee hırbosu shillediğinde de düşüşle tepki vermişti. mal yemin ederim mal! elin oğlu uzaya roket gönderdi böyle şeylerde it!

sunduğu güncellemelere, yeniliklere genellikle yaklaşık 1 ay sonrasında tepki verir. aralık 2017'den beri ath beklenir kendisinden ancak yapamamıştır halen. blockmarket web açılışı, ico airdroplarına, blockchain foundry'nin kanada'da halka arzına bel bağlanmıştır artık. onlar da hareket getirmezse seyreyleyin gümbürtüyü...

heriflere, geliştiricilere bakıyorsun iyi çocuklar aslında lan, telegramdan jagdeep sidhu falan cevap veriyor diyorsun... projeye baksan aslında sec uyumlu eth gibi ama, ne bileyim... en son bu şekilde xrp'ye bok atıp satmıştım ve ertesinde 16 kat artmıştı. bu sefer aynı kekoluğu yapmam, hodl ya resulallah!
  • şu anda 6 cent. umarım parlar.
  • buralar çok değerleneek. yerimizi alalım 0.40'lardan yüklüce.
  • yakın zamanda masternodeların çıkışı ve blockmarketin web versiyonunun çıkışı gibi önemli gelişmeler yaşayacak coin. bu fiyata epey ucuz olduğunu düşünüyorum. araştırıp, yatırım yapmayı değerlendirebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap