• sahip olduğunuz sistemlerin envanter yönetimini yapabilen, işletim sistemlerini ve yazılım dağıtımlarını yapan microsoft çözümü. systems management server 'in yerini almıştır. ayrıca konfigürasyon yönetimi yapabilir, yazılım güncelleştirmelerini dağıtabilir ve makinalara uzaktan bağlanıp problemlerini bu ürünle çözebilirsiniz.
  • özellikle de config mananer aka ccm ile binlerce bilgisayarın olduğu ortamda tek merkezden yönetim olayın arşa taşıyan en başarılı ms ürünlerinden biridir. son zamanlarda azure entegrasyonu ile buluttaki sunucuların ve client'ların da yönetimini kolaylaştırmıştır. active directory ortamında domaine katılan her üye sunucu, client için agent'ı otomatik push install eder. güzelce envanteri toparlar, paketleri, uygulamaları hatta os deploy eder. yapar da yapar.
  • architect'lerinden biri eski hitnet'çi türklerdendir. (bkz: barış eriş)
  • olağanüstü bir çözümdür. lan ben bir collection yapiyim bilmem ne programının 1.1 versiyonu yüklü olan bilgisayarlar bu collectionda toplansın dersiniz ve gerçekten de olur. sonra ben bu collectiondaki bilgisayarlardaki bilmem ne programını 1.2 yapiyim bakiyim dersiniz ve bakın çok enteresan yaparsınız. ve en güzel yanı da bunu n tane bilgisayar için çok kısa bir sürede yerinizden kalkmadan, isteğe bağlı olarak kullanıcının haberi bile olmadan yapabilirsiniz. sonra canınız isterse lan biz bir program aldık birton da lisans parası veriyoruz bakalım şirkette ne kadar kullanılıyor bu program dersiniz ve software meter ile kaç kez tıklanmış falan görürsünüz. microsofta habire bok atmadan önce bi bakılması gereken ürünlerindendir. diğerleri için (bkz: exchange server) (bkz: isa server) (bkz: active directory) (bkz: scom) (bkz: windows server 2008 r2) (bkz: ocs 2007 r2) ve tabi ki (bkz: xbox 360)
  • iyidir, güzeldir ama hala microsoft'un en karmaşık ürünü olma özelliğini korumaktadır. en ufak bir işlem için tıklanmadık, işaretlenmedik yer bıraktırmaz. update collection membership ile refresh'e tıklamadan çoğu şeyi zor yaparsınız. tamamen özdeş sunucularda aynı anda aynı işlemleri yapsanız bile tepki süreleri, çıkan sonuçlar farklı olabilmektedir. ama hakkını da vermek gerekir ki uzaktan, istenilen bir anda bilgisayarı açıp-kapatmak, işletim sistemi kurmak dahil her tür işlemi yaptırabilirsiniz.
  • sccm ailesi configuration manager, operations manager, virtual machine manager, data protection manager, service manager bireylerinden oluşmakla beraber kurulum, konfigürasyon ve güncelleştirme işlemlerini merkezileştirebilir, active directory, wsus gibi diğer bileşenlerle entegre bir şekilde çalışmayı mümkün kılar.
  • ıt pro'ların işlerini oldukca kolaylastıran, otomatiğe bağlayan, planlayan bir microsoft ürünüdür. arayüz oldukça kullanıcı dostu olup makrolarla ikame etmenize de olanak tanır.
  • systems management server (sms) , windows nt, windows embedded, macos (os x), linux veya unıx ve windows phone, symbian, ios çalıştıran büyük bilgisayar gruplarını yönetmek için microsoft tarafından geliştirilen bir sistem yönetimi yazılımı ürünüdür ve android mobil işletim sistemleri. configuration manager uzaktan kumanda, yama yönetimi, yazılım dağıtımı, işletim sistemi dağıtımı, ağ erişim koruması ve donanım ve yazılım envanteri sağlar.
hesabın var mı? giriş yap