şükela:  tümü | bugün
 • tweety bird olarak da adlandırılmaktadır.
 • türk hava kuvvetleri'nde başlangıç jet uçağı olarak kullanılmaktadır. 1964 yılında hizmete girmiştir. yerlerini, tai tesisleri'nde üretilen güney koreli kai şirketinin tasarımı pervaneli kt-1 tipi uçaklara bırakmaktadır.
 • bu uçakla eğitimi başarıyla tamamlayan genç teğmenler, en az bu uçak kadar eski t-38'lere binerler. uçtukları güzergah da aynıdır; çiğli 2. ana jet üs uçuş okul komutanlığı'ndan havalanırlar, güzelbahçe'nin üzerinde dolanırlar, çoğu zaman altmışıncı yıl anadolu lisesi'nin üzerlerinde gazı köklerler. eğer uçak bozulmazsa eğitimlerini tamamlarlar. kariyerlerinin ilerleyen yıllarında hala şansa ihtiyaçları olacaktır.

  şanssız ama kahramanca şehit olanlar için ise;
  (bkz: 14 temmuz 2011 izmir uçak kazası)
 • artan kazalar üzerine tsk'nın uçuşları geçici olarak durduğu uçak modeli.

  http://gundem.milliyet.com.tr/…lt.htm?ref=othernews
 • aktif görev süresini doldurmuş bir eğitim jeti. bu uçakla uçmayı öğrenen ileride taşa bile binse uçurur. umarım en kısa zamande yeni eğitim jetleri uçuşlara başlar ve daha fazla kaza olması önlenir.
 • motor çalıştırırken çıkardığı kulak tırmalayan ses yüzünden amerikan hava kuvvetleri'ndeki lakabı "dog whistle" yani köpek düdüğü olan, binlerce pilot yetiştirmiş cessna üretimi jet eğitim uçağı.

  öğretmen pilot ile öğrencinin yan yana oturdukları, bu sayede öğrencinin kaskına vurma, oksijen maskesini çekme, öğrenciye çaktırmadan devre kesiciyi çekip dikkatini ölçme gibi ilave eğitimleri yapmaya fırsat verir. *

  türk hava kuvvetleri elindeki bütün t-37'leri yedek parçalarıyla birlikte pakistan hava kuvvetleri'ne bağışlamıştır. pakistanlı dostlarımız da bu jeste bir video ile yanıt vermiş.

  italyan hava fotoğrafçısı luigino caliaro tarafından çekilmiş şöyle yakışıklı bir pozu da vardır.