şükela:  tümü | bugün
  • niluferin cok guzel bir $arkisinin ismi. muzigi buyuk ihtimal araklama olsa da turkce sozler ile mukemmel oturmu$tur.
  • yıllarca adnan ergil şarkısı olduğunu tahmin ettiğim, sonraları sözlerinin ülkü aker'e ait olduğunu öğrendiğim abdulhalim el hafız bestesi...
  • nilüferin arabesk furyasından nasibini almış hüzünlü parçalarından.

haykırsam göklere
    artık yanımda beni benden çok seven
    dünyalar benim olsa yine de istemem
    yalnız sensin benim yüzümü güldüren

kısmı insanın saygı, huzur ve güven olmasa da mutluluğu sadece ve sadece sevdiği insanda bulabildiğini anlatması açısından hoştur. çocukluğumun yer etmiş parçalarındandır.

el emeği göz nuru şarkı sözleri:

taa uzak yollardan
    koştum geldim senin kollarına
    içimde yanan hasretinle ben
    baktım durdum senin yollarına
    sensizlik bir ölüm sanki

taa uzak yollardan
    sensizlik bir ölüm sanki

haykırsam göklere

bir rüzgardı esen ayrılıklarla bizi kahreden
    gözlerimde tüten bir aşktın sen
    yıllar yılı bitip tükenmeyen çok özledim seni ben

haykırsam göklere

haykırsam göklere

taa uzak yollardan
    sensizlik bir ölüm sanki
  • 82'sensiz olmaz albümünden enfes bir nilüfer sarkisi
  • yaprak dökümü'nün 62. bölüm fragmanında çalan nostaljik şarkı.
  • http://www.youtube.com/watch?v=d6td8qdmgc4

orjinal bir kisa film calismasi ile dinlenebilir.

pek guzel sarki vesselam, yillar gecse de tadi bozulmayanlardan.

orhan gencebay'in dil yarasi gibi.
  • için için sevgiliye kavuşma hayalini gerçeğe dönüştürebilmiş insanın zafer şarkısıdır.nilüfer'in sesi ise zaferin tuzudur, baharatıdır.
  • yil 1981'dir memleket sıkı bir şekilde yönetilirken, sanat çevresinde insanlar 3 kişi toplandiklarinda, 4 kisi olacaklar diye korkarak yaşarlar.. tüm türkiye'de yaşam bir durmuştur. 18 lik bir cocugun, hayatindan zevk alacagi her bi boku "öss sonrasi yaparim" diye ertelemesi gibi, insanlar da, sanat adina, müzik adina, sinema adina bir şeyler üretmeye meyleden tüm insanlar "sıkı yönetimden sonra yaparim" düşüncesini oturtmuslardir kafalarina.. toplum bir gecede değişmiştir. fabrikada tütün saran kızından, şokela partisine giden oktaylara kadar herkes ama her sey degismistir.. zaten başı derde girebilecek, ve yurt disina gidebilme sansi olan iki kişiden birisi kaçmıştır dışarı..

işte bir bakıma o yılların ruh halini yansıtır bu şarkı.. sokağa çıkma yasaklariyla, sigara bulamamakla, şehirler arası yollarda on kilometrede bir jandarma tarafindan durduralak yolculuk etmekle şekillenen sevdalarin sarkisi.. belki ondan bu kadar sahici bir özlem'e sahiptir, belki ondan niluferin sesi bu kadar mutludur kavustugu anda..
  • ''yalnız sensin benim yüzümü güldüren''

belki taa uzak yollardan döner gelir yüzümü güldürür diye insanı umutlandıran şarkıdır.