şükela:  tümü | bugün
  • tekelin ürettiği kanyağın markası.*
    isim çıkış efsanesi isem;
    - al bi fırt.
    - ne lamn bu! kanyak mı diyosun sen buna?
    - tabii kanyak olm...
  • konyakın çok kötü bir kopyasıysa da, nestea şeftali ile karıştırılarak içildiğinde archers'ın birkaç sokak aşağısına park etmenize yarayabilir şey.
  • ka$ mavi bar resmi icecegi.
  • büyük olasılıkla sadece biz değilizdir ama, bir grup arkadaşla elbette kanyak diye isimlendirdiğimiz, eskiden ucuz olan, şimdi 23 milyonluk fiyatıyla canımızı sıkan güzel içki...
  • fiyatındaki fırlamaya karşın lezzetinde bir farklılık bulamadığım içki. anlaşılıyor ki, artık maddi olanaksızlar yüzünden tercih edilen, mataralarımızı süsleyen bir içki değil.
  • içerken sol framede görüp,bari "çanakkale yöresinde karasakız üzümlerinden üretilmiş ve meşe fıçılarında eskitilmiştir" ibaresine sahip olduğunu aktarayım dediğim,gece sogugunu hissetmememi sağlayan en bi güzel konyak*...
  • cok eskiden aile saadetini himayeye uğrasan ev haniminin mukemmel yardimcisi mesajiyla sunulan ikram içkisiymiş, reklamı bile var.

- sana tabii kanyak hazirladim ferit... hava soğuk, üşüdüğünü tahmin ediyorum.
    - teşekkür ederim selma. beni o kadar alistirdin ki. sokaktan donunce tabii konyagi ariyorum adeta. hem de ne kadar ucuz kirk kurusa aldigim sise onbesgundur daha bitmedi.
  • etiketinde,

çanakkale yöresinde karasakız üzümlerinden elde edilen kanyak distilatı, su, badem kabuğu enfüzyonu, pekmez, karamel ve doğal vanilin aromasından üretilp, meşe fıçılarda eskitilmiştir."

ifadesi bulunmaktadır.
  • 20cl'i 12 türk lirasına satılan, icki(zehir). bunun allah belasını versin. 2x20cl icildikten sonra, ve bira ile desteklendiginde %100 basari oraniyla insani unutkan(mankafa) yapmaktadir. daha dogrusu o surede yediginiz haltlarin hic birini hatirlamazsiniz, refleksleriniz yoktur.(aslinda siz yok oluyorsunuz, there is no spoon hesabi)

hani gunun birinde sogukta caniniz ceker, icelim isinalim dersiniz. yapmayin, etmeyin.
  • yarı sarhoş birinin etiketine bakarken tabii ki kanyak diyebileceği damak düşmanı ateş suyu.